Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. January 2010, 10:23 AM   #1
müslümanlardan
Uzman Üye

Tesekkür: 30
72 Mesajina 144 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
müslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud ofmüslümanlardan has much to be proud of
Standart Sisteme rağmen

Sisteme Rağmen

Aylin Efkar

Yüce Allah yarattıklarının zaaflarını bildiği için her şeyi bir düzen içinde sunmuş bizlere. İnsanın nefsine meylini bildiğinden harama giden yolları men etmiş, şüpheye yer olmayan kurallar koymuş. Ama nafile. Bu büyük nimetin farkına varamamış insanoğlu. Rabbinin rızasını kazanmayı ve acizliğinin farkında olup rabbine el açmayı düşüklük sanmış. Bilememiş ki asıl düşüklük, ne olduğunun ve ne 'olmadığının' farkında olamamaktır.
Her türlü gerçeğe gözlerini yuman, duymak istemediklerini yok sayan, kendini eleştirenlerin yaşam hakkını elinden almaya niyetli insanların kurduğu bir adalet (!) sisteminde yaşıyoruz. Son gelişmeler toplumun büyük bir bölümünün korkunç bir öfkeyle bilendiğinin göstergesi.
Pervasızca, koydukları kuralları dayatıyorlar; fakat bu ne cürettir ki bu kurallar Allah'ın kurallarıyla çelişiyor. Değiştirilemez deyip kutsallık atfettikleri yasalar, bir müslümanın müslümanca yaşamasına imkan vermiyor. Göstermelik izin alanları onların enaniyetlerinin beslenmesini sağlıyor. Nasıl ki Hz. İbrahim'e cevap yetiştirmeye çalışan Nemrud, "ben de öldürür ve diriltirim" diyebilmek için verdiği ölüm emrini durdurup şirk koştuysa; onlar da "siz de evinizde istediğiniz ibadeti yapın; karışan mı var?" diyerek sözde 'lütuf'ta bulunuyorlar. Üniversite kapılarında yatan kızları görüp içlerinden: "bunlar benim eserim, yine rejimi yıkılmaktan kurtardım" diyorlar belki de. Bu sözlerin sahipleri, "türban siyasi simgedir" söyleminden bir adım ileri gidemediler yıllardır. O küçük beyinlerinin almadığı şey ise şu soruda gizli: "nasıl olur da bu gencecik kızlar, bu yaşta, sisteme rağmen başlarını örtebilirler. Hangi güç onlara bunu yaptırıyor?" İman gücünden, Allah'ın rızasını her şeyden üstün tutma kavramından habersiz olan zavallılar, sisteme rağmen örtünenlerin arkasında ancak 'siyasilerin' olabileceğini söylüyorlar. Buna gerçekten inanıyorlar mı, çok merak ediyorum. Zira bunu dillendirenler üniversite mezunu, aydın(!), kafası az çok çalışan insanlar. Bilmemeleri, düşünmemeleri mümkün değil gibi görünüyor. O zaman sebep ne? Sebep kendilerini 'ilah' olarak görme sapkınlığı olabilir mi? "İstediğimi okula-kamu kuruluşlarına alırım, kuralları ben koyarım; uymayanı da atarım" zorbalığı başka nasıl açıklanabilir ki?!..
Peki onların bu zorbalığı sonuç verecek midir? Yani sadece Rablerinin buyruğuna uyup O'nun rızası kazanmak için örtünen kızlar, sistemin baskılarına boyun eğip de açılacaklar mıdır? Bu elbette mümkün değildir. İmanı tatmış, imanın hakikatinin bilincinde olan bir kişi, her türlü zorluğa rağmen, inancının gereğini yapacaktır. Ama tabii ki sistem, sadece bu baskılarla sonuca gideceğini düşünmüyor. Öyle görünüyor ki, sistemin başka yöntemleri de var!
Yıllardır yürütülen propagandalar, bazı kesimlerde sonuç veriyor ve çelişki içinde bırakılan müslümanlar giderek dini hassasiyetlerden uzaklaşıyorlar. Bu insanlar, verdikleri tavizleri zamanın gereği olarak algılıyor; cihadın sadece silahla olduğunu sanıyor, dinine küfredenlere karşı dik durmanın da bir cihad olduğundan habersiz yaşıyorlar. İslamiyet'in evrensel mesajını unutup, sadece vicdanında yaşattığı dinin yeterli olacağını sanıyorlar. Faize kâr payı, kumara milli piyango deyince kendilerini kandırdıklarının bile farkında olamıyorlar! Bunların anlayışında, kalbi temiz olan, ibadetlerden muaf oluyor; zaten 4444 duasını okuyunca da cennete gidilebiliyor!... Allah'ın adaletine iman eden hangi insan bu promosyon müslümanlığına inanabilir?! Peygamber (A.S.) ömrü boyu yaptığı ibadetleri kalbi kirli diye mi yaptı? Allah böyle insanları şu şekilde uyarıyor: "hâlâ akletmiyor musunuz?"
O halde, akleden ve sadece imanlarının gereği olarak örtünen kızların yapması gereken, sistemin tuzaklarla dolu oyunlarına karşı uyanık olmak ve kimliklerinden taviz vermeden Müslümanca bir duruşu sergileyebilmektedir. Bu kararlılığı gösterenler, Rabbimizin yardımına da hak kazanmış olacaklardır.
müslümanlardan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla