Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19. November 2010, 06:37 PM   #9
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

ağzına sağlık miralay, çok güzel konuşmuşsun, şu ülkede medeni bir anayasayla mutluluk içinde yaşamayı bize çok görenler yani dün üzerlerinde cübbe sarıkla dolaşanlar bu gün ellerinde milletin birikimini sermaye yapmış holding başlarında dünya malından yiyorlar. yer yüzünde biraz daha dolansınlar bakalım, islamın kuranın üzerinide örtmeye çalışsınlar bakalım, baldırların açılacağı (bana göre tabirle ak butun kara butun belli olacağı) gün göreceğiz o münafıkları ve kandırdıkları onlarca samimi insanı...

müslümanlardan kardeşim sana gelince, kötü bir niyetim yok ama temel değerleri çözmeden ileri noktaları çözmeye çalışıyoruz sanırım, bu boşuna kürek sallamaktan farksızdır.. bir konuda bilgisi az ama yorumu çok olanlardan olmayalım, genel hatları çözdükten anladıktan sonra bu ortaya attığınız tekliflerden zaten kendiniz otomatikmen vaz geçeceksiniz...

lütfen vermeye değil almaya çalışalım..
İslamda hilafet yoktur, tam tersine demokrasi, ve yerel yönetimlerde güç vardır.. eğer aksini düşünüyorsanız, kuranı tekrar okuyun yardımcı olunursunuz... uydurma ricayetler sizi kandırır, hatta onlardan bir kısmı sizidinden bile çıkarır...

en'am 98. O, sizi bir tek nefisten (Âdem'den) yaratandır. (Sizin için) bir kalma yeri, bir de emanet olarak konulacağınız yer vardır. Anlayan bir toplum için ayetleri ayrıntılı bir şekilde açıkladık.

Kuranda gerekli tüm ayrıntı mevcuttur ama illada halife mi istiyorsunuz (yoksa keyfinize gre hüküm vermesi için mi?)

105. Böylece biz ayetleri geniş geniş açıklıyoruz ki, "Sen ders almışsın" desinler de biz de anlayan toplum için Kur'an'ı iyice açıklayalım.

126. Bu (din), Rabbinin dosdoğru yoludur. Biz, öğüt alacak bir kavim için ayetleri ayrıntılı olarak açıkladık.

Bunlar sadece az önce okuyor olduğum enam suresinden karşıma çıkanlar, konuyla bağlantı gördüğümden yazıyorum...

hadi eğer bu ayetlere imanınız varsa, kuranın hükmü sizi rahatsız etmiyor onun üzerinde başka hükümler aramıyorsanız, getrin ayetinizide bize hilafiyeti kabul ettirsin.. hayır eğer getiremezseniz ben size sadece Salat kelamının manasını öneriyorum, okuyun ufkunuz açılsın acaba nedir salat??? nasıl bir yönetim şeklidir halife mi gerektirir monarşimi yoksa padişah mı... buyrun... biraz seviyemizin çıtasınıda yükseltelim kişisel zanlarınızın çoğunu okumadan geçiyoruz bize ayet getirin ki orada fikriniz yazsın... hilafet yazısın...

uydurma rivayetleri hadis diye önümüze getiren fitneci bir zümrenin fitnesinden Allaha sığınırım, aldıkları vebal ne kötüdür... birde peygaber söylemediği halde o söyledi diyip Allahın resulünü zan altından bırakmmanın vebalide var.. düşünesiniz diye açıklarıyorum.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (20. November 2010)