Tekil Mesaj gösterimi
Alt 7. June 2010, 12:43 PM   #13
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
Allah dünya hayatında kitabını da göndermiş peygamberinide göndermiştir. şefaat de bağışlanmada saptırmada hidayete getirme de dünyadadır. ahiret hayatında herkesin ellerine gidecek olduğu yerin derecesiyle beraber bileti veya karnesi verilir kişi elindeki belgeye nota göre gidecek olduğu yere yerleştirilir orada söz değişikliğe uğratılmaz. bağışlanma da orada yok şefaat de orada yok kimse suçları işleyip de bağışlanma ve şefaat beklemesin.
Çok güzel bir yaklaşım, temel alınması gereken mantık budur zaten, eğer affolunmak istiyorsan dünyada affedeceksin, merhamet olunak istiyorsan dünyada merhamet edeceksin, şefaat istiyorsan istediğin tarzda bir şefaati dünyada yapacaksın, eğer ahirette bize yardımcı olmalarını istiyorsak dünyada yardımcı olacağız.

Orada sadece elimizin yaptıklarından hesaba çekileceğiz, başkalarına karşı tutumumuz ve davranışlarımızdan. Kırıcı davranırsak bizim affımız nerede? bizede kırıcı davranılacak, hatta bu sadece ahirette değil dünyada bile karşılık görebileceğimiz türden...

Katılıyorum Ali Rıza Bey, Şefaat de hesapda dünyada verilip alınıyor zaten.

Peygamberin şefaatine ulaşmak isteyen peygamberin güzel ahlakını örnek alsın (sünnet diye uyduruluna ve genellikle çok saçma ve gereksiz konuları kapsayan uydurmaları değil)

Kuranın şefaatine ulaşmak isteyen onu çok iyi değerlendirsin, okusun anlasın sonra daha iyi okusun ve daha iyi anlasın, sonra tekrar daha iyi anlamak için okusun (arapça şu kadar harfe bu kadar şefaat puanı geçerli değil, kurana ters bir ameldir. Kuran anlaşılmadan okunmak üzere inmedi bunlar ayetle sabittir, anlaşılmadan okuyanlar kulaklarında ağırlık olanlar ayetinin muhatabı olabilirler)

Alimlerin şefaatine ulaşmak isteyen bilimsel çalışmaları, obejtif ve tarafsız düşünce ve akımları, hayatını ilme adamış olanların yazılarını, araştırmalarını değerlendirsin. (Yoksa alim adı altında anılan tagut ve benzeri mürşit şeyhden fezy alınarak şefaat alınmaz, şeyh sırat köprüsünden kimseyi uçuramaz, sıratta adam uçurabilecek olan sadece Allahtır, çünkü sıratta uçurabilecek güçte olan kişi dünyada istediği şeyi uçurabilir, hiç şeyh dünyada bişey uçurabiliyor mu? gelsin beni uçursun ben diz çöküp el bağlıyacağım karşısında, ama uçur dedim uçuramadı, uç dedim uçamadı... BAkın Allah neleri uçuruyor, hatta dünya bile koskocaman kainatta boşlukta uçuyor bzde uçuyoruz. Müritlerde sahte alimleriyle uçuyorlar ama yanlış yöne)

Allahın şefaatine ulaşmak isteyen, Dünyada Allahtan başka kimseyi ama hiç kimseyi yüceltmesin, rab yerine koymasın (gizli şirk var ona düşüyor insanlar, benim şeyhim şöyle böyle derken farketmeden şeyhini ilah ilan ediyor, gizli şirke düşüyor. bundan sakınan Allahın şefaatine erişir)

Hepsi dünyadadır çok doğru...
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
40tr40 (5. February 2013), dost1 (7. June 2010), kamer (9. June 2010), Miralay (7. June 2010)