Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. September 2017, 07:11 PM   #27
yolcu42
Uzman Üye

Tesekkür: 25
34 Mesajina 37 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 18
yolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud ofyolcu42 has much to be proud of

Halil hocam teşekkürler.
Ayet no yerine ayetin kendisini yazmamı istemişsiniz yanlış anlamadıysam.
Hocam haklısınız biliyorum,telden yazıyorum ve kopyala yapıştır özelliğini kullanamadım fakat dikkat edecem.

Abdullah hocam son msjınıza katılıyorum fakat ben şöyle anlamıştım fıtratı,
Kuranda yazan her emir insanın fıtratına uygundur.adaletli olmak hiçbir toplumda kötü bir davranış değildir.yardımsever olmak,mütevazi olmak,temiz olmak,....

Bu davranışlar(takva ve fucur)Fıtratına kodlanmıştır.
Pekala bir insan kuranı hiç bilmese de bu özelliklere sahip olabilir.
Fakat bu insan,toplum gözünde itibar için,çevresi tarafından iyi insan olarak tanınmak için,vicdanen veya başka menfaatler için yapabilir.
Kuranı(veya incili..)okuyan kişi ise bunu öncelikle allah için yapar.o yüzden kutsal kitaplar olmadan yaptığın hizmet kimin için sorusu açıkta kalır sanki.
Allah ayette diyor ki,allaha ve ahiret gününe inanmadığı halde gösteriş için infak yapanlar gibi sadakalarınızı boşa çıkarmayın2/264
Son yazınıza genel olarak katılıyorum fakat
İşin kitap kısmında ayrılıyoruz galiba.belki de ben yanlış anladım.
Abdullah kardeşim,aslında ben sizi anlıyorum da,yazıyı yüzeysel okuyan şunu anlayabilir,"zaten fıtratımızda yazıyor herşey,kuran okumasakta olur."bunu kasdetmediğinizi iyi biliyorum tabi ki.

Halil hocam ve abdullah hocam esenlik sizinle olsun

Konu yolcu42 tarafından (4. September 2017 Saat 07:44 PM ) değiştirilmiştir.
yolcu42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
yolcu42 Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Abdullah Tanrıkulu (4. September 2017)