Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. October 2011, 02:18 PM   #10
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

Alıntı:
müslümanlardan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sayın gerçekhanif KAFANIZDAKİ ŞÜPHELERİ DEĞİL,

ŞÜPHE NEDİR ONU YAZAR MISINIZ,

Ayrıca kuranda şüpheye yer yoktur....şüphe eden kişi şüphe eddiğine İMAN EDEMEZ...
Örneğin : Bugün kü şekli ile namaz 1400 yıl önce böyle mi kılınıyordu ?
sorum şüphem -2) Oruç yine bugün kü gibi miydi ?
Soru : 3-Hac bugün yapıldığı gibi mi yapılıyordu ?
Kur'anda açık açık bu ibadetler neden anlatılmamış ? Eğer anlatılmış diyorsanız bu forum sitesinde bunları niye tartışıyoruz ?
soru : Bana göre helal olan sana göre neden haram oluyor ? 100 çeşit mezhep görüşü neden var ? Doğru 100 tane olmaz .Tektir.Hangisi doğru ,yada hangi imam yanılmış ? Eğer namaz oruç hac bugün kü şekliyle diyorsanız peki yapılan bunca ibadetten sonra neden hiç bir şey değişmiyor ? Yapılan ibadetler insanları neden kötülüklerden alıkoyamıyor ? Bunca ibadet yapılıyor neticesi boş gözüküyor.Yani namaz kılanla kılmayan eşit gözüküyor.Ben kılmıyorum.Ama kılanın benden hiçbir üstünlüğü yok.Aksine kılmayan bir çok insan kılandan daha erdemli yaşıyor .Bunu bana izah edermisiniz ? bu nasıl oluyor.?
Ben şimdi bu ibadetlerin bugünkü şekliyle olmadığına şüphe ediyorum.Ya kur'an yanlış çevrildi.Yada yapılan ibadetlerde yanlışlık var.Bunlardan biri doğru.selam ile.
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla