Konu: Hz. HATİCE
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. February 2013, 01:38 AM   #22
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Raven.

Ben, Allah'ın son elçisi Muhammed Peygamber'e uymaya ve müslüman olmaya çalışan bir kişiyim; bu halim dolayısı ile de vakarlıyım.
Peygamberimizin ilk eşi Hatice de müslümanlar için hem ilk eş ve yaptığı fedakarlıklar, hem de Peygamber'e ilk inanan kişi olması sebebiyle''valide'' lakabı verilecek kadar değerli bir kişiliktir ve İslâm tarihinde müstesna bir yeri olduğu da tartışılmaz.
''Validemiz sözüne takılmayın'' ifadenizden bir şey anlamadım ama şunu söyliyeyim: değil ''sözüne'' ''kendisine'' bile takılmak için bir nedenim yok. Değerli bir peygamber'in ''eşi'' sıfatını alabilmiş bir peygamber eşinin benim hayatımdaki rolü de Kur'anda geçtiği kadardır.

1877 bozgunu ile Trakyadan kopartılmış ve o tarihten itibaren de İstanbulda yaşayan bir Türk ailenin 3. nesliyim. Benden türeyen iki nesil var. Tarihin derinliklerinden gelen Türklüğümle de övünüyor ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e de bir Türk olarak, gerek hayatımda, gerek ulusumun varlığında bir rolü olduğundan da ''ATAM'' demekten kişisel onur duyuyorum.

Hakkımda başkaca meraklarınız varsa sizi aydınlatayım. Ben sizi merak etmiyorum, sebebim yok. Zaten yazılarınız sizi anlatıyor, tanıtıyorlar.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Bay Galip Yetkin,

Uzun zamandır sindiğiniz örümcek ağından nihayet aklınızca bana vuracak bir nokta yakaladınız öylemi? Haftalardır tırnaklarınızı yiyerek beklediğiniz an geldi mi?
Bakın bay yetkin, bana ister gelenekçi,ister mezhepçi,ister hurafeci yaftası yapıştırın.Şu kulağımdan girer şundan çıkar.Ama sakın bana Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK üzerinden saldırmayın sınıfta kalırsınız.Ne mutlu ki ben ATAM ı sizin gibi sevmiyorum.(sizin gibileri az çok bilirim)

Ayrıca
Ben sizi hiç merak etmedim.Bunu da nereden çıkardınız? Yedi secerenizi saymışsınız.Yorumuma yaptığınız soruya karşılık bande size sadece bir soru sordum.Sizin nereden geldiğinizi pek umursamıyorum.

Bakın beyefendi sizinle hiç bir sorununum yok.yazdıklarınızıda pek okumam.O yüzden lütfen bana bulaşmayın.gidin her zaman yaptığınız gibi belli takıntılarınız var onlarla uğraşın.