Tekil Mesaj gösterimi
Alt 3. December 2012, 11:06 PM   #4
sahin
Yeni Üye

sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 8
11 Mesajina 17 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
sahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud ofsahin has much to be proud of
Standart Peygambere akrsi Terbiyesizlik!!!

Allahin selami Üzerinize Olsun,

bu tür MAKALeleri okudum mu igrenclik geliyor bana yok allahin sevgilisi yok dostlari bu tür hurafalardan ne zaman kurtulacaz diye bekliyorum, ALLAH C.C Peygamber a.s ilahlastirana ve sevgilisi yapana cok güzel cevaplar vermis ayetlerinle simdi ayetleri göz önüne alalim.

Rahim ve rahmanin adi ile ....
Isra Süresi
73. Onlar, sana vahyettiğimizden başkasını bize karşı uydurman için az kalsın seni ondan şaşırtacaklardı. (Eğer böyle yapabilselerdi) işte o zaman seni dost edinirlerdi.
74. Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık az kalsın onlara biraz meyledecektin.
75. İşte o zaman sana, hayatın da, ölümün de katmerli acılarını tattırırdık. Sonra bize karşı kendine hiçbir yardımcı bulamazdın.

Hakka 44–45–46: Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı, mutlaka onu kudretimizle yakalardık. Sonra da onun şah damarını mutlaka keserdik.

ne ilgincdir ki allah baska bir ayetinde müminlerin peygamberler arasinda ayirdim yapmadiklarini vurgulamaktadir.
Bakara
285. Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır."

Duha süresi ayet 7

Ve seni, yol yitirmiş bulup da yol göstermedi mi sana?

Hangi yolu yitirmis Dini acidan dir yani sapik veya dinsizdin diyor allah burda.

Sura süresi 52 ayetde bunu tasdikliyor

(52-53) İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah’ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah’a döner.

Sadakallah!!!
allahin rahmeti üzerinize olsun

Konu sahin tarafından (3. December 2012 Saat 11:43 PM ) değiştirilmiştir.
sahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
sahin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (7. December 2012)