Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. February 2013, 05:56 AM   #14
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Degerli Kardesim Raven,

Organ bagisini desteklemeniz ve kayitli olmaniz gercekten takdir edilmeli. Herkesin kari degil sizin gibi düsünmek. Bravo. Tebrik ederim sizi.

Benim elestirim yalnizca Türkiye hakkinda degil, rica ederim, Türkiye geri kalmis kanunsuz görgüsüz bir devlettir diye bir görüste degilim. Cok seyler degisti ve zamanla elbette Türkiye de olumlu adimlar ile uyum saglamaktadir gelismelere.

Her bir devletin kanunlarini incelerseniz, elbette halkin güvenini, sagligini ve gelecegini emniyete alan sayisiz maddeleri görürsünüz. Ama bu demek degilki her bir kanuni madde tatbikatta aynen uygulaniyor, devlet dahil tüm halk bu kanunlara uyuyor.

Yoksa bunca yolsuzluklar, rüsvetler ve haksizliklar olmazdi. Bu tüm dünyada aynidir. Uni imtihanlarindan firma kurumlarina kadar bir takim uygunsuzluklar her zaman icin gündemde konu edilen mevzuular arasinda sayilabilir.

Ben genellikle tüm dünya devletlerinden bahsediyorum. Bir takim insanlar kendi aralarinda örgütler olusturuyorlar ve insanliga hükmetmege kalkisiyorlar. Devlet kanunlarina ve insan haklarina hürmet göstermiyorlar. Tüm dünya haberlerinde günlük nesredilen haberler hicte ic acici degil ne yazikki. Hastahaneler, resmi makamlar, bankalar günlük skandallarin dahilindedirler.

Kurumlarin calismalarini inceleyen heyetlerin olmasi, her bir kurumun adalatle calistigini göstermez, inceleme heyetlerinin calismalarini arastiranlar oluyormu? Hayir, bu yüzden kendimizi teselli ediyor ve teslim ediyoruz, körü körüne güveniyoruz.

Mesela piyasa sürülen bir mal güvenlik bakimindan olsun saglik bakimindan olsun kullanisa uygunluk bakimindan olsun kontrolden geciriliyor diyelim, kim ne kadar bundan emin olabilir? Hangi sartlar altinda, kimlerin cikarlari ön planda tutularak bir sonuca varildigindan nasil emin olabiliriz.

Bu dünya cikar dünyasi olmustur. Bir kimse sirf halkin cikari icin kalkipta gece gündüz calissin kendini feda etsin, ben hic zannetmiyorum. Eninde sonunda bilerek veya bilmeyerek, elinde olarak veyahut imkanlarin o an cazipligi karsisinda yenilerek yanlisi ve dogruyu, hakki ve hukuku tam olarak uygulayacagini hic zannetmiyorum.

Ben bir devlet baskani olmus olsam, su anki fikirlerim seytanin dürtüklemeleriyle zamanla yok olacak ve bende ayni sekilde vazifelerimde ihmalci ve cikarci yollara yönelecegim.

Devlete ve kanunlarina güvenmemiz, devletin ve kanunlarinin tastamam dogru uygulandigina isaret etmez. Kendi kendimizi kandiririz hepsi o kadar.

Hak hukuk cigneniyor. Benim görüsüm bu. Insanoglunun dünyaya halife atanmasindan yana bu böyledir ve degisecek de degildir. Adem Peygamberin ( selam olsun ona ) cocuklari arasinda baslayan celimsizlik ve cinayet günümüzde de aynidir. Seytan yoksa issiz kalirdi

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
raven (8. February 2013)