Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. October 2019, 09:40 PM   #2
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Haluk Bey.
Makalenizden alıntı bir ayet meali var. Yazdığınıza göre Bayraktar Bayraklı'dan. O'nu ben de aşağıya alıntıladım.

Alıntı:
Haluk Gümüştabak Nickli Üyeden Alıntı
Enam 105: BÖYLECE BİZ AYETLERİ DERİNLEMESİNE AÇIKLIYORUZ Kİ, “SEN DERS ALMIŞSIN” DEMESİNLER; ONU KAVRAYAN TOPLUMA İZAH EDİYORUZ. (Bayraktar Bayraklı)
Bir de aynı ayetin bundan evvelki 20.October.2019 tarihli makalenizde iki ayrı kişiden iki ayrı meali var.
Onları da alıntılıyorum:
1-
Alıntı:
Enam 105: İşte ayetlerimizi böyle EVİRE ÇEVİRE ANLATIRIZ Kİ birileri: "SEN BİR YERDEN ÖĞRENMİŞSİN" desin, biz de onu BİLEN BİR TOPLULUĞA AÇIKLAMIŞ OLALIM. (Süleymaniye vakfı meali)
2-
Alıntı:
Enam 105: İşte böylece AYETLERİ TÜRLÜ TÜRLÜ ÇEVİRİP AÇIKLIYORUZ Kİ, onlar sana: "SEN BUNLARI BİR YERLERDEN OKUYUP ÖĞRENMİŞSİN" desinler ve bilen bir toplum için de, ONU İYİCE BEYAN EDELİM. (Elmalı meali)
Ayet meallerinde kırmızı ile belirttiğim ifadelerin karşılaştırılmasından sonra acaba mealler için bir açıklama yapmak gerekir mi?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (4. November 2019)