Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. July 2013, 08:29 PM   #40
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cici kız!

Davranışlarını bana değil, senin Peygamber'in yok mu? O'na uydur.
Ve Bart ile arama girme.

Dilenci konusu geçtiğinde kendilerini müslüman olarak lanse edip de toplumu içinde dilenci bulunmasını ve ona para vererek kendisini müslüman zannetme ihtirasını tatmin yolu zannetme kaprisiyle hareket edenleri tenkid etmek hakkımdır. Dilenciye para vermek kendini üstün görme ve büyüklük-üstünlük kaprisi, dilenciliği toplumdan kaldırmak ise müslümanlık vazifesidir. Dilenciye başının gözünün sadakası olarak verdiğin "gönlünden kopan" para kimin parası?
Kimin parsını kime veriyorsun? O para sende ne arıyor?

Bak sana Doğu Perinçek'ten bir alıntı:".... Nefis terbiyesi, insanlığın en önde gelen erdemlerindendir. Aç gözlülük, çıkarcılık, bencillik, yiyicilik bütün toplumlarda ayıptır; kişiyi küçülten davranışlardır. çünkü insanı insan yapan birlikte yaşamaktır. Fedakârlık, nefis terbiyesinin daha da ileri götürülmesidir(Haşr-9). Bu erdemler, insana acı vermez. Asıl büyük mutluluk kaynağı, kamu için yapılandadır. Bu insan, başkaları sayesinde yaşadığını anladığı kadar insandır. İnsan olduğumuzu anlamak insanlığa vermeyi anlamaktır."

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Peygamberim var olmasina var, hem de bir sürü. Yaninda degildim örnek alayim. Kur'an'daki örnekleri alayim diyorum, millet gönlüne göre mealler yaptigindan dolayi, kabak yine benim basima patliyor.)

Bundan sonra herhangi bir dilenci benden direkten yardim isteyecek olursa "devlete bas vur" derim.

Kirmizi isaretledigim satirlari anlayamadim.

Dilenciye verdigim para kiminmis? (Dilenci kimmis acaba? Insan degilmi dilenci dedigimiz?)

Kimin parasini kime veriyormusum? ( Calinmis para mi varmis elimde, yoksa birilerinin elime tutusturdugu para mi?)

O para bende ne ariyormus? ( Buradan anladigim, demek kimin oldugu belli olmayan para varmis elimde. Ya ihtiyactan artani vermemisimde elimde kalmis, mesela. Yahutta para zaten benim degilmis-Mal ve Mülk Allah'indir- Allah adina ve karsilik beklemeden verdigim icin bir de hapis cezasi yazilsaydi oldu olacak.)
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla