Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. May 2010, 07:23 PM   #16
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Çok doğru söylemişsiniz ağzınıza sağlık...

Ancak nedense insanların kuran okumadığına dikkat ediyor musunuz? Sizce sebebi nedir? Yada okusalarda kuran mealininin tamamını okuyan kaç kişi tanıyorsunuz? eğer 5 ten fazla sayıyorsanız çevrenizden dolayı çok şanslısınız.

Kuran okumayan insan batıla sapar, asıl öz olan, "salih amel"in anlamını islamla hiçbir alakası olmayan "tesbik" (aslı tesbih ama ben öyle adlandırıyorum) çekmeye yorar. hergün 33 allahummesalli çeker ama ondan daha değerli olan güleryüzü ihmal eder.

Kuranı okumamak YADA okuyupta yanlış anlamaktansa. O bahsettiğim ayeti temel almak daha değerli değil mi?

Müslüman pratik yolu seçer... laf demogojisi yada siyaseti yapmanın hiç bir anlamı yok, hayatın gerçekleri var. Salih amel işleyenlerden olmamız dileğimle, budist tespikçilerinden değil.

Zaten kader inancı olmayan bir Tanrı inancı saçma değilmi? Yaratıcıya inanıyorsan otomatikmen yaratıcının bilmesi, dilemesi ve iradesini kapsayan kadere iman ediyosun
--------------------------------------------------------------------------------
Yorum için teşkürler, ilk yazımdaki hatamı düzeltiyorum.

sevgilerle

Konu hiiic tarafından (26. May 2010 Saat 07:32 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla