Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18. March 2011, 10:53 AM   #26
gerçek hanif
Uzman Üye

Tesekkür: 145
77 Mesajina 151 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
gerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud ofgerçek hanif has much to be proud of

sayın Miralay ,

Yazılarınızı okuduğum kadarıyla bir çok görüşünüze katılıyorum. Değerli buluyorum. Allah ilminizi daim etsin.Akıl akıldan üstündür derler.
Benim sizin kadar arapça bilgimde yoktur.Ancak şunua kaniyim ki ( sizi tenzih ederek ) Arapça bilgisi ile diğer islami bilgilere sahip insanların içindende art niyetli olanı çıkabiliyor.Ayetleri çarpıtıp mesnetsiz tevillere gidebiliyor.Şimdi Tıp ilmini düşünelim.Öğrenci Tıp eğitimi alıyor sonra doktor oluyor hasta muayene ediyor.Doktorların büyük ekserisi hastayı ilaç yada ameliyat ile tedavi ederken biriside çıkıp ( Doktor) ben hastayı ameliyat etmem,ilaçta vermem hipnozla iyi ediyorum diyebilir.Bu doktorun uygulama şekli geneli ne kadar etkiler ,bağlar ? şimdi bütün doktorlar ilaçla tedaviyi bırakıp ,ameliyat yerine hipnoz için mi çalışsınlar.Tıbbın doğuşu Hipnoz olmadığına göre...Bunu nasıl dayatacaksınız ?

Maide suresi -6 : Ey iman edenler ! Namaz kılmaya kalktığınız zaman ,yüzlerinizi ve dirseklere kadar ellerinizi yıkayın.Başınızı meshedin,iki topuğa kadarda ayaklarınızı yıkayın....ayet böyle devam ediyor..

Peki Namaz kılanlar kur!andan salatı böyle anlayıp abdest alıyor ve namaza durup kuran okuyor,iblise değilde Allaha secde ediyor,Yani salatın pratikteki uygulamasını böyle yapıyor.

Şimdi Namaz düşmalığı yapanlar ( sizi tenzih ederim ) salat için ,Günde 3-5 kez abdest alıpta salatlarını nasıl icra ediyorlar ?Namazı iptal edenler bunun yerine ne koyuyorlar ?selam ve dua ile .
gerçek hanif isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
gerçek hanif Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (18. March 2011)