Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. December 2012, 10:05 PM   #5
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
bartsimpson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben size nasıl yazmanız gerektiğini söyleyemem hocam.

Haddim değil.

"Ne dersiniz?" sorunuza cevaben bu post'u yayınladım.

Ama şu da bir gerçek ki; ( Bak yazdığım en kısa kompozisyon bu )

Temelinde akıl, sevgi ve hoşgörü barındıran böylesi hümanist bir dinin, gazaplarla, azaplarla, kötü ve ürkütücü angajmanlarla empoze edilmesi beni üzüyor.

Siz ki misyonerlerin nasıl çalıştığını yakınen bilen bir insansınız.

Ortaçağda din savaşları adına dökülen kanları ben mi döktüm ki müslümanlar barbar ve vahşi oluyor.

Ama onların dini sevgi ve hoşgörü dini, bizimkisi barbarlık.

Yurtdışına her çıkışımda gümrüklerde şu damgayı yemekten artık insan olarak utanıyorum.

TURKO=MUSLIM=TERRORIST

Bizde aynı hataları yapmayalım ne olur!
Sevgili bart,

Öncelikle hocalık payesini verdiğiniz için teşekkür ederim. Ama, ben kendimi iyi bir kur'an öğrencisi olmaya çalışan biri olarak görüyorum. Hoca olmam da böylece mümkün olmayacaktır.

Sevgili kardeşim,

TÜrko_müslüman=terörist deyiminizi izninizle ben Müslümanlar=terörist olarak görülme diye düzeltmek isterim. Çünkü sadece müslüman türkler değil, milliyeti ne olursa olsun müslümanlar terörist olarak görülmektedir.

Din adına cihat yaptığını sanan bazı cahil ve yobazlar tarafından intihar bombacılığı da dahil din adına savaş açılması nedeniyle bu yakıştırma ortaya atılmışsa da bu haksız bir yakıştırmadır.

İslam ve gerçek müslümanlar, terörist eylemlerden uzak kalıp, hiç bir şekilde onaylamadığı gibi, zorlama dahi yapılmayacağını bilirler. Bu aslında batılılar tarafından bilinse de istismar edilmek için bilinmezen gelinir.

Ancak, bazı durumlarda islam neyi emrediyorsa o öylece yapılmak zorundadır. Zamanımızda çağdaşlık/modernlik adı altında kuran hükümlerinin ilkel bulunması, onu anlayamayanların kusurudur.

İslamda, zaman ve mekan üstü yani evrensel olarak rabbimizin sözleri her zaman kendi gerçekliği ile uygulanmalıdır. Bazen insanlara çok acı gelebilen cezalarda dahi acıma tutmadan uygulanması isteği yaratanın emridir.

Bunlara da dikkat edilir ve üzerinde iyi düşünülürse aslında, bu acımasız hükümler başka insanların hayatını mahveden, insanları yok eden eylemler için konulduğu görülür.

O halde bu cezalarda, ne kadar ilkel nitelendirilmeye çalışılırsa çalışılsın gerekçeleri bakımından son derece modern, devirler üstü hükümler olarak hep gerçekliğini koruyacaktır.

selamlarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla