Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. September 2012, 11:11 PM   #105
nacikocak
Katılımcı Üye

Tesekkür: 5
17 Mesajina 19 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
nacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud ofnacikocak has much to be proud of

Alıntı:
khaos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Naci Bey,
Adıyaman ilindeki nakşibendi tarikatından olan ''Gavs'' adı verilen zatın müridlerinde gördüğüm bir iki olayı anlatayım.
Askerlik yaptığım dönemde bölüğümüzdeki bir arkadaşın bir resme bakıp mırıldandığını görürdüm.Ben arkadaşımın baktığı resmin sevgilisi,nişanlısı veya karısı olduğunu zannederdim.Bir gün dayanamayıp sordum .Sen kimin resmine bakıyorsun diye.bana ''resimdeki Gavs Hazretleridir ne zaman başım sıkışsa resmini çıkarır uzun uzun bakar sonra duamı yaparım '' dedi.
İkinci olay daha yakınım olan bir kimseden amcamın kızı.
Geçen yıl İngilterede yaşayan amcamın kızı tatil için yanımıza geldi .Tabii kılık kıyafet değişmiş.Aynı olayı ondada gördüm yine resim yine dua.Anlaşılan yapılan şey tarikat ritüellerinden biri

Sizin ''gerçek alim ve evliyalardan ise ihtiyaçlarımızı değil ihtiyaçlarımız için dua etmesini isteriz '' dediğiniz şey böyle bir şey mi?
ya güzel kardeşim hz adem haram olan elmayı yedi ozaman onun çocuklarının hata yaptı diye onun peygamberliğine iman etmemelerimi gerekiyordu peygamberler bile hata yapmış evliyaların hatalarını sayamazsın bile ancak bunu örnek veriyorum gavs hz veya başka biri sevapları günahlarından çok daha fazla olabilir adam cennetliktir ve cennetlik olan herkes allah'ın sevdiği kuludur şimdi sen allah'ın onun müritlerinin veya kendisinin yaptığı hatalardan dolayı sevmediğinimi iddia edeceksin tabiki hayır doğrusunu allah bilir

sana şöyle bir örnek vereyim allah dostu, allah'ın sevdiiği kulları sadece müritleri olan tarikat şeyhleri değil yolda gördüğün bir ayakkabı boyacısı hastanede gördüğün bir doktor veya kavga ederken gördüğün sana göre yaramaz olan biri allah dostu olabilir tabi aynı zamanda senin benim allah dostu olarak bildiklerimizde sahtekar olabilir

hadis sünnet konusuna gelince seni beni cennete götürecek olan allah'a olan imanımız ve allah rızası için yaptıklarımız şimdi diyelim sünnetlerin yarısı uydurma sen kesin uydurma olduğunu bimiyorsan ve kuran'da emredilene ters değilse yap sen allah rızası için yaptığın için karşılığını alırsın hepsi hanene sevap olarak yazılır ve sevaplarının günahlarından fazla olma ihtimali yükselir ancak uydurma diye yapmazsan ve doğruysa hem sevabından mahrum kalmış olacaksın hemde yapmadığın için günah kazanmış olacaksın allah ne emretmiş

hicr suresi 98. ayet
1. fe : böylece
2. sebbih : tesbih et
3. bi hamdi : hamd ile
4. rabbi-ke : senin Rabbin
5. ve kun : ve ol
6. min es sâcidîne : secde edenlerden

tesbih ve secde et emretmiş diğer ayetlerdede oruç, abdest, zekat ve diğerleri yani ibadet yap diye emretmiş yine diyorum eğer uydurma olduğundan emin değilsen bildiğin duyduğun bütün ibadetleri yapmaya çalış allah rızası için yaptığından sana zarar gelmez

ve namaz yok diyenlere sende benim sorduğum gibi sor yukarıdaki ayette emredilen secdeyi nasıl yapıyorlar secde nedir nasıl yapılır peygamberin sünnetleri hadisleri olmadan anlatsınlar bakalım
nacikocak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla