Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26. July 2012, 11:27 PM   #1
bartsimpson
Super Moderator

bartsimpson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 481
200 Mesajina 303 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
bartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud ofbartsimpson has much to be proud of
Standart "Amca ben dinimi öğrenmek istiyorum"

Sevgili dostlar.

Hepinizden Allah razı olsun.

İsmim Abdullah, 42 yaşındayım, evliyim ve 12 yaşında bir oğlum var, İstanbul'luyum ve Antalya'da yaşıyorum.

İnsanların burada yazanların 1000/1 için bile din elden gidiyor diye birbirini öldürdüğü bir ortamda, dini konuları cesur ve medeni bir şekilde tartışabildiğiniz ve birbirinizi bilinçlendirdiğiniz için bir insan ve müslüman olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Sitenizi sevgili "İbrahimim Hanif" nickli bir can dost vasıtası ile öğrendim. Sitenizin ve site içinde yazan kişilerin (zaman zaman farklı noktalardan baksalarda) aynı amaca gönülden hizmet ettiklerini ve bu amaca gönülden bağlı olduklarını gördüm.

İki husus hakkında sizleri meşgul edeceğim. Bunların ikisi de konu başlığı ile ilgilidir.

Birinci husus : Benim bir ricam yada hayalim var diyeyim. Uzunca bir zamandır Hanif yaklaşımın ve Hanifiğin araştırması ve takibatını yapıyorum. Hanifler neden illerde topluluk yada grup şeklinde oluşumlara girişmiyorlar. Yüzyüze ve birbirini tanıyarak yapılacak toplantılara girişmiyorlar (Yada benim mi haberim yok). Yani bizim mahallede altın günü için organize olan 72 adet ayrı kadın grubu var. Biz internet ortamında sanal muhabbet ediyoruz. Pes diyorum.

İkinci husus: Sitede konular hakkında görüş bildiren kişilerin yaş ortalamaları sanırım 30 ve üzeri olsa gerek. Çünkü pek çok konuda akademik bilgilerin yanı sıra, tarih, dilbilgisi, gramer, coğrafya, sosyoloji konularına vakıf arkadaşlarda bulunuyor.

Aşağıda yönelteceğim soruya 12-13 yaşında bir çocuğun anlayacağı şekilde cevap verirseniz sevineceğim. Bildiğim kadarı ile dinen reşit olunan yani mesul tutulan yaş buluğ çağıdır.

"Amca ben dinimi öğrenmek ve Allahın emirlerini yerine getirmek istiyorum. Elimde tutuğum kutsal kitap Kuran'ı nasıl okuyup anlamalıyım ki dinimin gereklerini yerine getireyim"

Bu konuda Allah rızası için görüşlerinizi bekliyorum.

Bu konuyu namaz konusunu araştırırken açmayı düşündüm (Daha doğrusu 12 yaşındaki oğlum namaz ile ilgili sorularını sormaya başladığında). Konu ile ilgili bölüm burası olmayabilir, ricam moderatörler uygun görürse konuyu ilgili yere taşıyabilirler.

Saygı ve sevgi ile kalın.
bartsimpson isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
bartsimpson Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
40tr40 (5. February 2013), berru (2. April 2013), Miralay (31. July 2012)