Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. August 2012, 04:51 PM   #24
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Biz ayetlerle yüklü olarak doğmadık. Hep öğrendik, okuduk mukayese ettik, okuduk tefekkür ettik. Öğrendiğimiz kişilere bend olmadık, vazifelerini yapıyorlar diye yazdıklarından dolayı, bu siteye gelinceye kadar teşekkür bile etmedik. Zaten öyle bir beklentileri de yoktu. Çünkü böbürlenmiyor, büyüklenmiyorlardı; temiz bir uslup sahibiydiler ve konu birliğine dikkat ediyorlardı. İzahları ile konunun arka planını görmemize yardımcıydılar. Arada bazı zıpırlar da çıkıyordu tabii. Bizim bildiklerimizi üst seviyeye taşıyan bilgileri kabul edip daha iyisini de aramaya devam ediyorduk.

Sayın Hasan Akçay da bizi görüşleriyle üst seviyeye taşıyan bir kişidir. Üç-dört ay önce zina hakkında bir şeyler yazmıştım bu sitede. Olayın toplumsal bir olay olduğu, yüz celdenin, utandırma olduğunu, ve bunun toplum önünde yapılması gerektiğini yazmıştım. hasan Akçay'dan esinlenmiştim. Bu gün, zina üzerinde hâlâ düşünüyorum ve bilgim arttıkça, Kur'an'ı daha iyi anladıkça bu görüşümde de bazı sorular ortaya çıkmaya başladı; düşünüyorum.

Değerini gerek olaya bakışı, gerek kişilere karşı hitabı, gerek sunuşu .....vs ile bazılarının anlayamıyacağı şekilde ispatlamış bir kişiyi mütevazi bir '' bilen'' olarak faydalanmak için niye takip etmeyecekmişim? Bazılarına, sırf eleştirip de değerinden nasıl eksiltirim veya ''ben''-ego düşüncesiyle hareket edenlere değil bu tavsiyem.

Bizim ''Allame''lerle aşık atmaya niyetimiz yok!

Bizim de düşüncelerimiz var. Düşüncelerimizden pipiriklenmeye gerek yok ki. Doğru ise doğruluğunu, eğri ise eğriliğini ortaya insanca bir uslupla ,kırmadan, illa 'üstün geleceğim' kaprisi taşımadan ve hırslandırmadan ortaya koyarsınız, olur, biter

İğneleyici, yanar döner kişilikler ve boyunlarındaki halkalarla burnu havada gezinenler beni uzak olmaya itiyor.

Kural dışılık saf bozuyor, biraz inzivaya çekilmek gerek.

Siz devam edin.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.

Konu galipyetkin tarafından (8. February 2018 Saat 10:54 AM ) değiştirilmiştir.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla