Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. April 2013, 10:43 PM   #13
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben sizi yardım yapmaktan men etmeye çalışmıyorum ki. Olanaklarınız varsa gizli veya açık bunu yapın ve memnun edip mutlu olun. Zerre kadar iyilik muhakkak karşılığını bulacaktır.

Benim anlatmak istediğimi anlayamıyorsunuz kaç seferdir. Yaptıklarınız bazı şeyleri farkında olmadan islamın kurallarıymış gibi gösteriyorsunuz. Meselâ, aslolan dilenciye para vermek ve başkalarını da buna teşvik etmek değil, dilenmeye neden olan sebepleri ortadan kaldırmaktır.

Almanya gibi bir ülkede carsinin ortasinda bir multi alis-veris merkezinde el acip dilenenlerin olabileceklerini gördügümden dolayidir ki Türkiye düsündükce üzülüyorum kimbilir ne haldedir insanciklari diyerek.

Bir dilenci yüzünden söylenmelerinizden doyayi anlatmadim bile, gecen hafta marketin icinde cöp kutusunu karistiran iki kisiyi gördügümde yine icim burkuldu, ellerine parayi uzatirken bununlada baska bir ihtiyacinizi karsilayin dedim alindirmadan o kisileri. Kapinin önünde "SOKAK GAZETESI" STRASSENFRGER satan bir kizcagiz vardi. Bu gazeteyi satanlar toplumdan uzaklastirilmis kisilerdir, ya esrardan dolayi, ya herhangi bir suctan dolayi veyahutta gelisimlerinde problemleri olmalari dolayisiyla kendilerini sokakta bulanlardir bunlar. Büyük bir organizasyon tarafindan destekleniyorlar, yiyecek ve yatacak yerleri karsilaniyor kendilerini ortama kabul ettirecek bir duruma getirilene kadar.

Ben bunlari görmemezlikten mi geleyim, hepsine devlet baksin bana ne mi diyeyim. Elimde degil üzülüyorum. Duymadigim, görmedigim ama tahmin ettigim yolsuzluklar, haksizliklar ayni sekilde düsündürüyor ve üzüyor beni. Dirlanmak, hayiflanmak icin anlatmiyorum bunlari, elimden geldigince yardimlarda bulunmaya calisiyorum. Herhalde bir sehirde 1000 kisi ayni görüste olursa, ona göre de bir iki ihtiyaci olan azalir. Yanlis mi düsünüyorum? Her bir isi devletin ve kurumlarin üzerine mi yüklememiz gerekir?

Rabbime her ne kadar sükretsem azdir, beni SENDEN baskasina muhtac durumda birakma, SENDEN baskasina el actirma, SENDEN baskasindan yardim istenecek durumlara düsürme Rabbim diye yalvariyorum. Düsmeyen anlamaz belkide, esasinda bu durumlara düsmeden anlamak kavramak gerekir.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla