Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. April 2013, 10:51 PM   #14
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ben sizi yardım yapmaktan men etmeye çalışmıyorum ki. Olanaklarınız varsa gizli veya açık bunu yapın ve memnun edip mutlu olun. Zerre kadar iyilik muhakkak karşılığını bulacaktır.

Benim anlatmak istediğimi anlayamıyorsunuz kaç seferdir. Yaptıklarınız bazı şeyleri farkında olmadan islamın kurallarıymış gibi gösteriyorsunuz. Meselâ, aslolan dilenciye para vermek ve başkalarını da buna teşvik etmek değil, dilenmeye neden olan sebepleri ortadan kaldırmaktır.
Bazi seyleri Islamin kurallariymis gibi gösterecek hareketlerim hangisiymis acaba, vaaz mi veriyorum, yoksa fetva mi veriyorum. Ben kimim ki? Ancak uygun gördügümü uygularim, kimseye bir kural olarak bir seyler sunmuyorum. Her canlinin bir degeri vardir, ben sirf bu Islamda sarttir diye tutturmuyorum. Öyle bir tutumda bulunmus isem o zaman uyarin.

Dilenmeye neden olan sebepleri kaldirmak sanki benim elimde. Ben ancak bir insan olarak üstüme düseni yapabilirim, ben bir kurumun üyesi degilim, bir organizasyonda vazifeli degili, bir devlet görevlisi degilim.....Bir karinca sürüsüne hele hic sahip degilim.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla