Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13. May 2011, 05:27 AM   #7
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Aslında çok güzel ifade ettin Anonymous kardeşim.

Benim aklımda da buna benzer bir fikir vardı. Neredeyse düşüncelerimiz örtüştü desem yalan olmaz.

Din'in kelime anlamını bir yana koyarsak; Din, bir yaşam tarzı,hayat standardıdır.

İslam, barış,esenlik ve huzur anlamına geliyorsa; yeryüzünü fesada uğratmayan (Bakara suresi ilk ayetlerden), insanlar arasında ve dünyada barış,esenlik ve huzur getiriyorsa, o kişi İslam'dır. Dini ne olursa olsun... Rabbimiz, "Allah katında tek din İslamdır" derken, "Salihler" futbol takımından değil; yeryüzüne barış,esenlik ve huzur getiren her türlü sistem,hal,davranış ve yaşam stili; yani "Silm","Selam","İslam" akla gelmelidir. Müslüman elinden ve dilinden hiçkimseye zararı dokunmayan,bilakis tüm dünyaya faydası dokunan kişidir.

Aradaki tek fark; doğru imandadır. Eğer, yaratıcısına şirk koşmuyorsa,inkar etmiyorsa tümünün cennete gideceğini umuyorum.

Aksi takdirde insanlığa faydası olan bilim adamlarının cehenneme gitmesi çok elem verici olur.
Tabii bunlar benim kanaatimdir.

Saygılarımla

Konu Miralay tarafından (13. May 2011 Saat 05:33 AM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Barış (17. May 2011)