Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17. October 2010, 09:51 AM   #7
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Tamam abi senin dediğin gibi olsun, ama arada bi gel bize sohbetlere de katıl...-----------------------------------------------------------------------------------------------

Hala gülümsemediyseniz çok şanslısınız, demekki tarikatlardan uzak kalmışsınız ve zihinsel faliyetleriniz normal insanlarınkine benzer, ayrıca beyin dalganız uyanık halde sürekli delta dalgası yaymıyor...
Günümüzde bu ayetin muhatabı o kadar çok akılsız var ki. Hepsi bir çelişki bir tartışma içine düşmüş hepsi gerçekleri değil kendilerini haklı çıkarmaya çalışıp sürekli kavga ediyorlar ve akıllarınca hakikat sohbetleri yapıyorlar. Pek azıda kendisini gerçekten eleştirmeyi ve adaletli yargılamayı başarıp Allahın yardımıyla bu bataklıktan kurtulabiliyor.

Sen benim inancıma uymuyorsun ama hepimiz hakız, senin şeyhinde kutup benimkide kutup ben anlamadım kaç tane kutup var, türlü türlü ilahlar edinmşler kendilerine ama ortak yanları hepsi birbirinin dinine yaltaklanıyor gerektiği yerde sizde haksınız bizde hakkız demeyi biliyor. biz biraz daha hakkız çünkü benim şeyhim seninkini döverrrrrrr. ne zaman ilahlarını bırakıp Allaha tapacaklar bilinmez ama ben bu ayetten bunu anlarım. Kuranı çocukken dedem elime verir oku derdi,,, baba ne veriyosun dede, al eline kendin oku, bu kitap çocuk kitabı değilki, bu kitap yetişkin kitabı, erişkin ve akıl sahiplerinin kitabı, hayat tecrübem olmadan okurdum bende burda ne demiş aaa burda kime demiş diye... al işte bu tarikatlara gelmiş bu ayet görene körene.

Biz onlarınkine hayatta uymayız,, biz hanif müslümanlarız... onların dini onlara bizimide bize. ne biz onların şeyhlerine taparız ne de onlar alemlerin rabbi olan Allaha aracısız saf gönülle taparlar. Ayrılığa düştüğümüz bu konuda en doğru kararı mahşer gününde Allah verecektir. Zaten dünyada da veriyor, onlara dünyada bir zillet ahirette de bir zillet vardır. ıllet gıllet zilletle yağmurdan kaçarken doluya gittiklerini bir bilselerdi.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Barış (18. October 2010), erol5109 (8. May 2011), Miralay (18. October 2010), pramid (18. October 2010)