Tekil Mesaj gösterimi
Alt 28. August 2012, 07:18 AM   #25
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz ayetlerle yüklü olarak doğmadık. Hep öğrendik, okuduk mukayese ettik, okuduk tefekkür ettik. Öğrendiğimiz kişilere bend olmadık, vazifelerini yapıyorlar diye yazdıklarından dolayı, bu siteye gelinceye kadar teşekkür bile etmedik. Zaten öyle bir beklentileri de yoktu. Çünkü böbürlenmiyor, büyüklenmiyorlardı; temiz bir uslup sahibiydiler ve konu birliğine dikkat ediyorlardı. İzahları ile konunun arka planını görmemize yardımcıydılar. Arada bazı zıpırlar da çıkıyordu tabii. Bizim bildiklerimizi üst seviyeye taşıyan bilgileri kabul edip daha iyisini de aramaya devam ediyorduk.

Sayın Hasan Akçay da bizi görüşleriyle üst seviyeye taşıyan bir kişidir. Üç-dört ay önce zina hakkında bir şeyler yazmıştım bu sitede. Olayın toplumsal bir olay olduğu, yüz celdenin, utandırma olduğunu, ve bunun toplum önünde yapılması gerektiğini yazmıştım. hasan Akçay'dan esinlenmiştim. Bu gün, zina üzerinde hâlâ düşünüyorum ve bilgim arttıkça, Kur'an'ı daha iyi anladıkça bu görüşümde de bazı sorular ortaya çıkmaya başladı; düşünüyorum.

Değerini gerek olaya bakışı, gerek kişilere karşı hitabı, gerek sunuşu .....vs ile bazılarının anlayamıyacağı şekilde ispatlamış bir kişiyi mütevazi bir '' bilen'' olarak faydalanmak için niye takip etmeyecekmişim? Bazılarına, sırf eleştirip de değerinden nasıl eksiltirim veya ''ben''-ego düşüncesiyle hareket edenlere değil bu tavsiyem.

Bizim ''Allame''lerle aşık atmaya niyetimiz yok!

Bizim de düşüncelerimiz var. Düşüncelerimizden pipiriklenmeye gerek yok ki. Doğru ise doğruluğunu, eğri ise eğriliğini ortaya insanca bir uslupla ,kırmadan, hırslandırmadan ortaya koyarsınız, olur, biter

İğneleyici, yanar döner kişilikler ve boyunlarındaki halkalarla burnu havada gezenlerinler beni uzak olmaya itiyor.

Kural dışılık saf bozuyor, biraz inzivaya çekilmek gerek.

Siz devam edin.

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Bizlerde tatlı dillerin bazılarında nereye kadar devam ettiğini, kafalarındakini benimsemeyince dillerinin nasıl çatallaştığını tecrübelerle çok iyi bilenlerdeniz sayın yetkin...

Bunu inandığını söyleyen kimseler arasında da imansızlar arasında da üst düzeyde yaşayan biri olarak size fazlasını anlatmama gerek yoktur diyorum.

Siz, karşınızdakine çeki düzen verme anlayışınızdaki yanlışı görün ve hemen terkedin. Bilmediğiniz birine bile "şusun, busun" demek talihsizliğine düşmekten vazgeçin...

Siz, ortaya kurandan konan fikirleri, başkalarının arkalarına sığınarak yanlışlamaya çalışmayın, aksi halde size sorulduğunda, şimdi yaptığınız gibi soruları cevaplamak yerine konuyu öğrenmeye devam ediyorum demek zorunda kalırsınız.

İnsanlar her şeye rağmen yanlışta olabilirler. yanlışa düşmekten korkmak gerekmekle birlikte illaki yanlışa düşmelerimiz olacaktır. İşte burada bunları anlamak ve düzeltmek için çok elverişli yazışmalar olmaktadır. Burada yanlışlarımızı görünce, kaçmak yerine onları düzeltmek ve gösterene teşekkür etmek gerekir.

Bu arada da kafanızdakini dillendirenlerin doğru olduğunu kabul etme hatasına düşmemek gerekir. Kafamızdaki dini yaşamaya değil, kuran dinini yaşamaya çalışmalıyız. Böyle olunca da şahıs odaklı yazılar değil, yazıların içeriği önem kazanmalı, kişilerle olan pürüzler yüzünden onların dillendirdiği doğrular reddedilmemelidir. Doğru herkese aittir, herkes almalıdır, yanlış sahibine aittir, herkes kaçmalıdır.

Son olarak; sayın H. Akçay'ı bana anlatmayın. Yanlış bulduğum görüşleri olsada, nezaketi, üslubu ile takdir ettiğim ve çoğu konulara bakış açısını beğendiğim biri olarak, sayın Akçay'da başka yerlerden azbuçuk benim kim olduğumu, nasıl biri olduğumu, kimlere neler gösterebildiğimi de bilir, siz bunu dert etmeyin...

Siz, şimdi verebiliyorsanız, yukarıda yazımda hatalarınızı gösteren sorularıma cevaplarınızı veriniz. Aksi halde, diğer kardeşlerim yanında isterse sayın Akçay ile de devam edebiliriz.

selamlar
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (29. August 2012)