Tekil Mesaj gösterimi
Alt 30. May 2013, 07:55 AM   #17
galipyetkin
Uzman Üye

Tesekkür: 105
574 Mesajina 958 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
galipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud ofgalipyetkin has much to be proud of

Sayın Miralay.

Bir husus belirtmek istiyorum. Bunu bir düşüncemi aktarmak için yapıyorum.
Demişsiniz ki: "Amaç ülkemin hangi takımı kazanırsa ülkeme Euro gelsin". Bu bir rekâbettir. Rekâbet de düşman yaratıp onu yok ederek haklarını ele geçirmektir. Dikkât edin "rekâbet" yarışma değildir. Yarışma "kumar", karşındakini olanaklarından mahrum bırakıp onları ele geçirmek değildir. Yarışma rekâbet içermeyen fedakarlık, kendinden verebileceğin kadarını başkaları lehine terk etmek, ve daha iyiye toplumca ulaşmaktır. Onun için de "hasenatta, iyiliklerde yarışma" önerilmiştir müslümanlara.
Benim anlayışıma göre ihracat kâr amaçlı olamaz; ihtiyaçlar yönünde değer değişimi, mal değişimidir. Yani zekât vermenin toplumsal olanıdır ki tabii olarak bu yöntem müslüman (ki lafta müslüman olan değil) devletler arasında uygulanabilir.Maide-12. ayet bana bunları anlatıyor.

Saygılarımla.
galipyetkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
galipyetkin Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
dost1 (30. May 2013), Miralay (12. June 2013)