Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31. March 2013, 03:34 PM   #7
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Ne sansli insanlarsiniz degerli kardeslerim. Düsünüyorumda, ben cocuklarima zamaninda elimden geldigince bir seyler ögretmeye calistim. Kasetler, kitaplar, videolar yoluyla dinlerini ögrenmelerinde kolaylik olsun diye ugrastim durdum. Akil yok ki, zamaninda da unutmusum, Kur'an haricinde ne varsa toplamisim o zamanlar, hatanin nereden dogdugunu sonradan anlamis bulundum. Ama her 3 cocugumdan, hayiflanarak ifade ediyorum, din hakkinda ciddi bir soruyla karsilasmadim. Diyelim ki akillari ermeye basladiklarindan bu yana.

En kücügüm "Hayata döndür beni" "Bring me to life" ( bilgisayarinda sonsuza takilmisti bu song ) ile hayata gözlerini yumdu. Kime ve neden seslendigini anlayamadim hala. En yakinim idi ve her konuda anlasiyorduk esasinda. Demek konusmadigimiz konular varmis farkina varamadigimiz.

Büyük oglumun kücük bir kizi var, ara sira yavrusunun dikkatle üzerinde durmasini ve Allah'i hatirlatmasini tavsiye ediyorum. Anladigini hic sanmiyorum.

Kizim en büyükleri ve üzülerek söyliyeyim en ahmaklari, diplomali doktor olmasina ragmen hemde bioloji kolunda. Allah akil fikir versin ne diyeyim. Bana dua etmekten baska yol düsmüyor.

Ne kadar arzu ederdim Allah ve din hususunda genis bir sekilde karsilikli fikir konusmalarinda cocuklarimin su an 12-15 yaslarinda olmalarini. Bu günkü imkanlar sayesinde her sorularina cevap verebilirdim, sayet sormus olsalardi. Gercekten sormalarina lüzum kalmadan da anlatir ve izah ederdim ya, o günler geriye gelseydi.

Ben gecde olsa bir cok seyleri idrak ettigime göre, tek temennim hayatta olan cocuklarimin da ayni yollardan dogruya ulasabilmeleridir.

Dedim ya, ne kadar sanslisiniz Kardeslerim, hic olmazsa yavrulariniz sorularda bulunuyor. Degerlendirin bunu iyice. Imkanlar elde oldugu müddetce, meraklari oldugu müddetce degerlendirin zamani. Sonradan ben gibi hayiflanmanin bir degeri yok.

Her bir kardesime ayri ayri cani gönülden dilerim, anladiklarini aynen gelecek nesillere ulastirmalarini. Rabbim cihadinizi kabul etsin.

Selam ve dua ile.

Konu merdem tarafından (31. March 2013 Saat 03:46 PM ) değiştirilmiştir.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
berru (2. April 2013)