Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. June 2014, 02:47 AM   #4
ebumaruf
Katılımcı Üye

Tesekkür: 0
2 Mesajina 2 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 0
ebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud ofebumaruf has much to be proud of

Öncelikle ön yargılı olduğun için cevap yazmayı düşünmüyordum fakat üstümüze borç olduğu için gerekli oldu.
1. Video.
Ahzab
(56) Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selam edin.
Sad
(45) (Ey Muhammed!) Güçlü ve basiretli kullarımız İbrahim'i, İshak'ı ve Yakub'u da an.
Ben ALLAH Rasuluna s.a salavat getirerek hristiyan oluyorsam.
Sende ALLAH ın bu ayetini inkar ederek kafir oluyorsun.
2. Video
Nisa
(171) Ey Kitab ehli! Dininizde sınırları aşmayın ve Allah hakkında ancak hakkı söyleyin. Meryemoğlu İsa Mesih, ancak Allah'ın peygamberi, Meryem'e ulaştırdığı (emriyle onda var ettiği) kelimesi ve kendisinden bir ruhtur. Öyleyse Allah'a ve peygamberlerine iman edin, "(Allah) üçtür" demeyin.Kendi iyiliğiniz için buna son verin. Allah ancak bir tek ilahtır. O çocuk sahibi olmaktan uzaktır. Göklerdeki her şey, yerdeki her şey onundur. Vekil olarak Allah yeter.
Hicr
(29) Hani Rabbin meleklere, "Ben kuru bir çamurdan, şekillendirilmiş balçıktan bir insan yaratacağım Onu düzenleyip içine ruhumdan üflediğim zaman, onun için hemen saygı ile eğilin" demişti.
Enbiya
(91) Irzını korumuş olan kadını da (Meryem'i de) hatırla. Ona ruhumuzdan üflemiştik. Kendisini de, oğlunu da âlemlere (kudretimizi gösteren) birer delil yapmıştık.
Secde
(9) Sonra onu şekillendirip ona ruhundan üfledi. Sizin için işitme, görme ve idrak duygularını yarattı. Ne kadar az şükrediyorsunuz!
Bu hoca her kimdir bilmiyorum ama söylediğinin içinde her şey ALLAh dır diye bir ifade yok. Bu senin iftirandır.
Ahzab
(58) Mümin erkekleri ve mümin kadınları işlemedikleri şeyler yüzünden incitenler, bir iftira ve apaçık bir günah yüklenmişlerdir.
3. vİdeo
Hocayı bağlar Tasavvufun temel inancı değildir.
O da zannediyorum bir hadis rivayetinin yorumunundan kaynaklanan bir görüştür.

4. video
Nahl
(43) Senden önce de ancak, kendilerine vahyettiğimiz birtakım erkekleri peygamber olarak gönderdik. Eğer bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun.
Enbiya
(7) Senden önce de ancak kendilerine vahyettiğimiz bir takım erkekleri peygamber gönderdik. Eğer bilmiyorsanız ilim sahiplerine sorun.
Asıl sen ALLAH a ve burdaki konuşan insana iftira atıyorsun.
5. video,
Anlatan hoca yada her neyse onu bağlar.Tasavvuf inancı böyle değildir.
Her türlü hüner ancak ALLAH a aittir. Bilincsiz birinin söylevidir.
6. video
Hoca ALLAH a ortak koşmuyor.
Senin gibilere yani aracı yoktur diyenlerin şeytana bağlandığını bildiriyor.
Bakara
(129) "Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder; onlara âyetlerini okusun, kitabı ve hikmeti öğretsin ve onları her kötülükten arındırsın. Şüphesiz, sen mutlak güç sahibisin, hüküm ve hikmet sahibisin."
Bakara
(151) Nitekim kendi aranızdan, size âyetlerimizi okuyan, sizi her kötülükten arındıran, size kitap ve hikmeti öğreten, ayrıca bilmediklerinizi de öğreten bir peygamber gönderdik.
Bakara
(78) Bunların bir de ümmî takımı vardır; Kitab'ı (Tevrat'ı) bilmezler. Onların bütün bildikleri bir sürü kuruntulardır. Onlar sadece zanda bulunurlar.
Sen ALLAH ın Kitabını en iyi ben açıklarım benden başkası açıklayamaz diye asıl ALLAH a ortak koşmaya davet ediyorsun. ALLAH a ortak olarakda kendini gösteriyorsun.
7.video
Araf
(150) Mûsâ, kavmine kızgın ve üzgün olarak döndüğünde, "Benden sonra arkamdan ne kötü işler yaptınız! Rabbinizin emrini beklemeyip acele mi ettiniz?" dedi. (Öfkesinden) levhaları attı ve kardeşinin saçından tuttu, onu kendine doğru çekmeye başladı. (Kardeşi) "Ey anamoğlu" dedi, "Kavim beni güçsüz buldu. Az kalsın beni öldürüyorlardı. Sen de bana böyle davranarak düşmanları sevindirme. Beni o zalimler topluluğu ile bir tutma."
Araf
(151) (Mûsâ), "Ey Rabbim! Beni ve kardeşimi bağışla. Bizi kendi rahmetine sok. Sen merhametlilerin en merhametlisisin" dedi.
8. video
ENBİYÂ
107
Seni Biz, sadece âlemlere rahmet olarak gönderdik.
Ayetinin bir yorumudur.
Sen farklı yorumlayabilirsin. Fakat ALLAH ın ayetleri senin tapulu malın değildir.

9. video
Bu tasavvuf inancı değildir.
10. video
Burda tamamen iftira edilmiş şifa verdiği iddiası yoktur.
Kaldıkı ALLAH insanların eliyle şifa dağıtır.
Doktorların eliyle yada başkalarının eliyle. Bunun manası Şeyh yada doktor yada Peygamberler şifa verir manasında değildir.
Al-i İmran
(49) Allah onu İsrailoğullarına bir Peygamber olarak gönderecek (ve o da onlara şöyle diyecek): "Şüphesiz ben size Rabbinizden bir mucize getirdim. Ben çamurdan kuş şeklinde bir şey yapar, ona üflerim. O da Allah'ın izniyle hemen kuş oluverir. Körü ve alacalıyı iyileştiririm ve Allah'ın izniyle ölüleri diriltirim. Evlerinizde ne yiyip ne biriktirdiğinizi size haber veririm. Eğer mü'minler iseniz bunda sizin için elbette bir ibret vardır."
Burda yine senin burdaki hocaya ve ALLAH a iftiran vardır. Doktorlara ALLAH gözüyle bakman senin ALLAH a iftirandır.
11. video
Bunun tasavvufla hiç bir alakası yoktur. Kesinlikle kabul edilemez.
12.video
http://www.hanifler.com/showthread.p...8908#post18908
13.video
Bu tamamen iftiradır. Oradaki iplerin manasını anlamayan zavallıların iftirasıdır.
Bakara
(78) Bunların bir de ümmî takımı vardır; Kitab'ı (Tevrat'ı) bilmezler. Onların bütün bildikleri bir sürü kuruntulardır. Onlar sadece zanda bulunurlar.
14. video
Buradaki kasıt vefa borcudur.
15. Video
Hocayı bağlayan bir sözdür tasavvufun temel inanç değerlerinden değildir.
Kast ettiğini senin anlaman mümkün değildir.
16. Video
Al-i İmran
(170) Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar diridirler,Rableri katında Allah'ın, lütfundan kendilerine verdiği nimetlerin sevincini yaşayarak rızıklandırılmaktadırlar. Arkalarından kendilerine ulaşamayan (henüz şehit olmamış) kimselere de hiçbir korku olmayacağına ve onların üzülmeyeceklerine sevinirler.
17. video
Yazımı adam gibi okusaydın bu videoyu zaten koymazdın. Gaybla alakalı oraya yazı yazmıştım. Buna rağmen Gaybı ALLAH başkasına bildirmez diyorsan.
New ton yer çekimi gaybını biliyordu. O halde newtonu ilahmı ediniyorsun. Yoksa edisonumu ilah ediniyorsun, yoksa Alexander Graham Bell imi ilah ediniyorsun.
Kaç tane taptığın ilahın var senin.
Hud
Al-i İmran
(179) Allah, pisi temizden ayırıncaya kadar mü'minleri içinde bulunduğunuz şu durumda bırakacak değildir. Allah size gaybı bildirecek de değildir. Fakat Allah, peygamberlerinden dilediğini seçer (gaybı ona bildirir). O halde Allah'a ve peygamberlerine iman edin. Eğer iman eder ve Allah'a karşı gelmekten sakınırsanız sizin için büyük bir mükafat vardır.
18. video
Al-i İmran
(191) Onlar ayaktayken, otururken ve yanları üzerine yatarken Allah'ı anarlar. Göklerin ve yerin yaratılışı üzerinde düşünürler. "Rabbimiz! Bunu boş yere yaratmadın, seni eksikliklerden uzak tutarız. Bizi ateş azabından koru" derler.
ALLAH ın nasıl zikredileceğinedemi tabu koydun. O damı senin tapundaydı.
Biz böyle yapmasakta kimseye tapu koymayız. Zira Tapu Hüküm ancak ALLAH ındır. Biz haddimizi biliriz kul olduğumuzu anlarız. Senin gibi Tabu koyamayız ALLAH dan korkarız.
19. video
Meselenin tasavvufla alakası yoktur.

Sonuç olarak şunu bildireyimki. Yukarıdaki hiç bir video nun benim tarikatımla alakası yoktur.
Buna rağmen kısa kısa ayet yazarak cevaplamaya çalıştım.
Tek tek ele alınacak olursa daha detaylı anlatılabilir.
Fakat toplu şekilde saçma iddialar atılarak maksat soru sormak değilde küçük düşürmeye yönelik olduğu için kısa kısa geçtim.
Anlamak isteyenler için her bir video ile alakalı detaylı bilgi verebilirim.

Rabbim bizi ayetlerine tabu koyanlardan olmaktan korusun.

Bakara
(174) Allah'ın indirdiği Kitaptan bir kısmını gizleyip onu az bir bedel ile değişenler (var ya); işte onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah onlarla ne konuşacak, ne de onları arıtacaktır. Onlar için elem dolu bir azap vardır.
ebumaruf isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla