Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24. July 2011, 06:36 AM   #1
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of
Standart Şirk koştum oldu.

Dün tarikata mensup bir arkadaşımla sohbet ediyorduk, ben mürşüd ve şirk koşulması işlerinden bahsederken bana verdiği bir cevabı eklemek istiyorum;;

aynen böyle;

"ben Allahtan bir sıkıntımı gidermesi için yakardım yalvardım, üzerine o sıkıntının gitmesi için elimden gelenide yaptım, yok bırak gitmesini daha da şiddetlendi.

artık son hatte gelmiştim ki Ne zaman şeyhimden medet umdum, sığınacak başka kapım yok sen ne olur bana himmet et yardım et dedim sıkıntımı üzerimden kaldırdı.

Ben bu saatten sonra Allahı bilmem tanımam, o beni bilir eder ama ben o işten anlamam tanımam Allahı, Ben şeyhimi bilirim, şeyhimden öte Allah tanımam. Ötede ne kadar Allah varsa beni şehyim götürecek..."

ben buna diyecek bir laf bulamadım, yokladım soruşturdum bu adam sözlerinde ciddi ve samimi. O kadar ayet gösterdim "efendim aksini söylerse ayet yanlıştır" bile dedi. Nereden girdiysem hep aynı konuya geliyor, Benim duamı sadece efendim işitiyor başkada yardımcım yok diyor. Adam Besmeleyi unutmuş, "medet efendim" den başka benim yoldaşım yardımcık yok diyor...

Sonra düşündüm, bu adamı bu hale sokan şartlar geçirdiği yaşadığı haller, bu adamın suçu nerede ben anlayamadım. ben daha da diyecek söz bulamadım. Kendisini de severim nasıl biliyorsan öyle yap dedim.

Siz olsanız ne derdiniz ki?
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
dost1 (30. July 2011), gerçek hanif (25. July 2011), Miralay (25. July 2011)