Tekil Mesaj gösterimi
Alt 8. November 2012, 01:08 PM   #25
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yarış pisikozu ...

Ben genel anlamı ile demekteyim.

Ayetlerin canına okuyor;

Melekleri erbab
Nebiyi erbab

ediniyorsun.

Ayetlerin başına sonuna kelime yapılarını hep pas geçiyorsun.

Zihniyetinin değişmesi umudu ile.
Önce, ayetlerin başını ve sonunu ele almadığım iddianın yanlış olduğunu, çünkü; ayetin parçalanması bir tarafa, ayetin kendisinin bile konu bütünlüğü içinde diğer ayetlerle birlikte anlaşılmaya çalışılması gerektiğini, aksi halde ayeti tek başına bütün olarak ele alsak dahi, asıl konudan koparıp, yanlış sonuçlar çıkarabileceğimizi düşünen ve savunan biriyim.

Sen de buna daha önce tanık olmuştun ama unuttuğunu varsayalım, hatırlatmak için;

"Ordular ilk hedefiniz akdenizdir, ileri!" cümlesini diğer cümlelerden bağımsız anlamaya çalışırsak, Ata'nın savunma çabaları içinde verdiği harekat emrini, savaş ilan emri olarak algılama yanlışına düşeceğimiz örneğini bir kez daha vereyim.

Pramid kardeşim,

Kurtul artık şu durumundan, sıkılmadınmı cidden?

Ben ciddi anlamda, böyle bir yerde bu durumlara istemeyerekte ortak olmaktan son derece sıkıldım, kendime yakıştıramıyorum, size yakıştıramıyorum.

Benim, dini fikirleri paylaşmaktan uzaklaştığımız ortamlardan hep şikayetçi olduğumu daha nasıl anlatabilirm.

Kaç defa buna yönelik olarak son olması umuduyla yazmama rağmen, kavga ortamından kurtulamadık. Bırak artık şahıs odaklı paylaşımı, konu odaklı paylaşımlar yapabilelim.

Ders; islam
konu: kuran
sınıf : Hepimiz aynı sınıfın öğrencileriyiz.

kabul edebilirseniz bu şekilde devam edelim...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla