Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16. February 2011, 12:07 AM   #22
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Allah razı olsun Derin Düsünce,, özellikle ilk paragrafını daha önce hiç düşünmemiştim, gerçektende Kuranda iyiye barışa yönelik o kadar söz varken bundan hiç bahsetmeden kötüleyecek şeyler arıyor bunlar...

Oysa;
Allahın izniyle DİKKATLİCE! okuyalım inşallah

Meryem 67
İnsan düşünmez mi ki, daha önce o hiçbir şey olmadığı halde biz kendisini yaratmışızdır?

Tûr 35
Acaba onlar herhangi bir yaratıcı olmadan mı yaratıldılar? Yoksa kendileri mi yaratıcıdırlar?

Kehf 37
Karşılıklı konuşan arkadaşı ona hitaben: "Sen, dedi, seni topraktan, sonra nutfeden (spermadan) yaratan, daha sonra seni bir adam biçimine sokan Allah'ı inkar mı ettin?"

İnsan 28
Onları biz yarattık; onların yaratılışını sapasağlam yaptık. Dilediğimizde (kendilerini yok eder) yerlerine benzerlerıni getiririz.

Kıyâme 37
O, (döl yatağına) akıtılan meninin içinden bir nutfe (sperm) değil miydi?

Yani aşağıdaki hücre, yapışık, sıkışık, değersiz zerre büyüdü gelişti, insan oldu da rabbine nankörlük etmeye başladı.

İşte bu sendin insanoğlu...Bu resimdeki sendin bir zamanlar,,,

Kehf 51
Ben onları (İblis ve soyunu) ne göklerin ve yerin yaratılışına, ne de bizzat kendilerinin yaratılışına şahit tuttum. Ben yoldan çıkaranları yardımcı edinecek değilim.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 3 Kisi:
Derin Düşünce (6. March 2011), Miralay (16. February 2011), yeşil (8. November 2011)