Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. May 2013, 05:36 AM   #66
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bravo.

Bir resimle her şeyi hallettin bitti.
Neymiş?
Doğum esnasında dalları yere yakın ve meyveli bir hurma ağacı gözüne kestireceksin; rahat doğum yapmak için dalına tutunacaksın, elinin altındaki hurmayı dalından koparıp yemeyecek, fakat sirkeleyeceksin ve yere düşeni yiyeceksin.
Doğum için yatak ve steril bir yer değil de böyle bir ağaç altı tavsiye edilmiş ki herhalde doğan çocuk hurma kokulu olsun ve Meryem doğumdan sonra mikrop kapmasın
Bu kısmı Merdem kızımız halletti. Yakında gene bir resim görür veya bir ajanstan haber işitir de kıafasında bir ampul yanar da ayetin geri kalan kısmını bize bir güzel izah eder.
Darildim iste yine, darildim, darildim...

Yine de sevindim senden bir seyler duyduguma

Galip Agabeyim, yarim saat evveli bir uyanis uyandim saat 7 yi gösteriyor, Allah Allah dedim hangi gün hangi zamanin saat 7 si?

Sanki saskinligim yetmemis gibi bir de senin cevabini okuyunca düsün bir defa ben de nasil tepki yaratti diye.

Basladim mirildanmaya: Hayat sevince güzel, sen sevilirsen eger.... Türklük elden gitmemis henüz

Ne steril yeri Galip Agabeyim, birak Afrikayi Anadolumuz yeter, kadinlarin hangi sartlar altinda dogumlar yaptiklarini unutmayalim. Varsin Isa hurma koksun

Hele de orta cag gibi acayip bir devir hic unutulmamalidir. Zavalli insanciklar. Allah'ima hep sükretmisimdir o cagda dünyaya gelmedim diye. Orta cag böyle olursa gerisini sen tahmin et. Hastahaneler yok, hemsireler yok, ebeler var, Meryem anamiza bir ebe de rastlamamis. Isi yokusa vurduk yine.

Hurmanin saglik yönünden degerlerini bir okuyayim belki de steril faydasini bulurum.

Laf arasinda söyliyeyim, bir ziyaretimden elde ettigim hurma cekirdeklerinden iki tane bitki yetistirdim, sayet meyve verecek olurlarsa sergilerim burada, henüz agaclar 4 yasinda

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla