Konu: Hz. HATİCE
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21. February 2013, 02:19 AM   #24
raven
Uzman Üye

raven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 97
52 Mesajina 104 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
raven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud ofraven has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Atatürk hakkinda sünni yolunda pek hayirli seyler söylenmez malumunuzdur. Ama yanlislarimi düzelttim ve saygiyla anmayi ögrendim.
Biraz gec de olsa kendimizi tanitiyoruz
Değerli kardeşim merdem,
bana söylermisin bu sözleri neye karşılık söyledin.Yani ATATÜRK mevzuna neden girdin? Benim yazımdan sonra algılamada bir sorun mu yaşadın?

ben ne sormuştum vatandaşa(yurttaşa)?
Soru:
Mustafa Kemal e Atamız diyormusunuz?
Cevap:
Sevdiğimiz ve saydığımız için minnetarlığımızı göstermek için evet(olabilirdi)

Yorum:Burdan yola çıkarak(çünkü ben peygamberimin hanımına Valimdemiz demiştim) bizim için değerli olan kimselere sevgi ve saygımızı belirtmek için Validem,Atam,Paşam,Hazret veya bu sizin hoşunuza gider Şahım diyebiliriz.

Buluttan bu kadar nem kapmak niye? Kelimeleri bu kadar cımbızlamak niye?Aslında ne demek istenildiği aşikarken cümlelere başka manalar yüklemek niyet okuyuculuğu yapmak niye.

Atatürk hakkında Sünni yolunda pek hayırlı şeyler söylenmezmiş...
Efendim o sizin Hüsnü kuruntunuz.

Atatürk ü sevmek için illa Alevi,solcu,ulusalcı yada eski tüfek komünist mi olmak gerekiyor.(bu sevgide öyle saf sevgi falan değildir hani)

Göğsümü gere gere söylüyorum
Sünniyim, Ülkücüyüm, Muhafazakarım farklı bir etnik guruba ait değilim(olabilirdim de).Öz be öz Türk evladıyım.(yüce Rabbim öyle halk etmiş)
Atatürk te benim Başbuğum ve Atam

Bazı gerçekleri öğrenmek için Türkiye nin yakın tarihini çok iyi irdelemenizi rica ediyorum.O zaman Atatürk ü kim ne için seviyor (yada sever görünüyor)görürsünüz.
dost1 (21. February 2013), khaos (21. February 2013)