Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14. January 2013, 09:13 AM   #21
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın merden.

Siz, şair Can Baba/Can Yücel'in şiirlerini okudunuz mu? OKUMADIM

Şiz Altunç Altındal'ın ceza hakimi tarafından hakaret kastıyla ''Ermeni''ye benzetilmesi üzerine pantalon ve klotunu indirip müslüman olduğunu bu yolla ispat ettiğini duydunuz mu? OKUMADIM

Siz, Mevlânâ'nın mesnevisinde kadınların cinsel tatmin için ahırda hayvan altına yattığını anlattığını, ama asıl maksadının bu olmadığını zanneder miydiniz? OKUMADIM Yukarida saydiklarinizi okumaya mecburmuydum acaba?

Siz Ayetinde Allah'ın kullandiği ''FERC'' kelimesinin ne ifade ettiğini bilmiyor musunuz? Ahlak cevresi icinde kullanililan terimler olmali herhalde.. nasil tibbi sahada, aileler arasinda ve meclislerde de edebi bir sekli vardir.

da, meramını en iyi şekilde ifade etmek için kullandiği tam hakikatlere vurgu yapan masum kelimeleri kullanmasından dolayı Sayın Hasan Akçay'ı değersizleştirmek için dilinize dolamaya kalksanız da çamura düşmesiyle değer kaybetmeyen ''Altın'' gibi Hasan Akçay da değerinden bir şey kaybetmezken, anlamsız bir kınama zannından öte bir anlam ifade etmeyen bence ''laf ola beri gele'' kabilinden kullandiğiniz ifadeler sizinle Hasan Akçay'ın mukayesesine sebep olmaktadır. Çoğunluk ne, ve nasıl düşünür bilebilir misiniz? Yahut tahmin edebilir misiniz?.....EDEP herzaman gecerlidir ve üstündür.

Bence kişiler üzerinden kınamalar yazacağınıza yalnızca kendi tefekkürlerinizi/ düşüncelerinizi ifade ile, sade olarak ve maksadınız anlaşılır şekilde onları bize aktarırsanız, daha iyisini, daha güzelini açıklama çabasından başka bir amacı olmayan kişileri de karalamaya çalışarak üzmemiş ve yıldırımları üzerinize çekmemiş olursunuz. Cogunlugun hakli gördügü seyler her zaman dogrumudur? Cogunlugun fikirleri degilmidir bizleri yaniltan?

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Diger yazimda da belirttigim gibi, tartismaya hic niyetimin olmadigini ifade etmistim. Kendinizi hakli görüyor iseniz, zaten haklisinizdir, mesele yapmayin. Herkesin kendine göre görüsleri vardir. Kimse de kimseye zorla fikirlerini kabul ettiremez. Israr edip durmayin bu konuda lütfen.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
aorskaya (15. January 2013)