Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15. January 2013, 01:04 PM   #23
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın merden.

Yazınızın son satırı ile beni latif bir alaya alışla komik duruma düşürmek amacınız pek hoş kaçmamış. Ben size karşı benzer bir şekilde hareket etmeyeceğim. Tam tersine eksik ve yalnış bilgilendirilmenizden sizi arındırmak ve üzerinde düşünmek için bu güne kadar bu yönde bana göre en güzel açıklamaları yapmış Sitemizin de üyesi Sayın Hasan Akçay'ın şu meallendirmesini sindire sindire okumanızı ve ince bir ironinin nasil yapıldığını da öğrenmenizi sağlık vereceğim. Tıklayın ve sonuna kadar bir daha, bir daha okuyun!

http://www.hanifdostlar.net/forum_po...?TID=3291&PN=1

Okudunuz mu? Neyin ne olduğunu ayırt edebildiniz mı? Özür ve teşekkür beklemiyorum. Bu yönde daha da ileri bazı meallendirmeler de var fakat daha ona hazır değilsiniz. Hasan Akçay'ın meallendirmesi sizin düşünce tarzınızda büyük bir devrimin başlangıcı olabilir; de aklınızı çalıştırabilirseniz tabii ki.

Saygılarımla.
Galip Yetkin
Selamun aleyküm,

Aslında, yazıma alıntı yaparakmı yoksa, doğrudan girip sonra alıntılayarakmı devam edeyim diye terddüt etmekteyken bu alıntı ile başlamayı uygun gördüm.

Bu başlıkta geçen bütün yazıları baştan sona okudum. Konuya ilişkin öğrenme/öğretme amacından ziyade daha çok kişisel çekişmelere düşülen durumları gördüm.

Bu duruma gelinmesine sebep olan kısımları incelediğimde üzülerek bir hususu tespit ettim.

Sevgili Galip kardeşim,

Siz, hangi konuda olursa olsun, sizin görüşlerinize uymayan bir görüş beyan edildiğinde, bu görüşü yine konuyla ilgili delillerinizi, kendi anlayışlarınızı ortaya koyarak çürütmek yerine, görüş sahibini görüşü yüzünden küçük gören tavırda yazılarla sorular yönelterek şüpheye düşürmeye çalışıyorsunuz.

Ben de şahsen bu tutumunuzla ilgili olarak daha önce de sizi tenkit etmiştim.

Aslında, burada yazdıklarım yanlış algılanarak, tartışmayı daha da büyütecek şeylerden kabul edilecekse de ben aynı görüşte olmayacağım.

Tartışma olmasın, konu uzamasın diye bir şeylerin üstü kapatılıp görmezden gelindikçe, bu yaklaşımda olan kimselerin hatalarını görme imkanı olmayacağından hep benzeri davranışlara devam edeceklerdir.

Ama, rabbin şahitliğini de unutmadan, haksız olanı ve haklı olanı açıklamaya çalışmak burada tanık olan herkesin görevidir. Ben de bu nedenle kendime göre haklı-haksızı göstermek ve haksız olanın hatasını düzeltmesine yardımcı olmak istiyorum.

Tartışmaları yatıştırmak, ortadan kaldırmak gerektiğinden, yanlış anlaşılacak olsam dahi doğruları söylemem gerekirse, bu durum galip kardeşimin aynı düşünmeyen kardeşimize üslübundan, yanlış yaklaşımından kaynaklanmaktadır.

Şimdi son olarak yukarıya alıntıladım yazınızdaki tutarsızlığı delil olarak göstermek ve hatanızı görmenizi beklemeyi düşünüyorum.

1-
Alıntı:
Sayın merden.

Yazınızın son satırı ile beni latif bir alaya alışla komik duruma düşürmek amacınız pek hoş kaçmamış. Ben size karşı benzer bir şekilde hareket etmeyeceğim.
Bunu söyleyen galip kardeşim, aşağıdakini de söyleyebilmiştir:

2 -
Alıntı:
de aklınızı çalıştırabilirseniz tabii ki.

Saygılarımla.
Galip Yetkin
İyiki hakaret etmiyorsunuz değilmi galip kardeşim? Sizin gibi düşünmeyen birini aklını çalıştıramayan olarak görmek hakaretten daha vahim bir niteleme değilmidir?

Artık, ciddi olarak yazarların fikirlerine karşı tutumunuzu gözden geçirmenizi ve sadece yanlış bulduğunuz kısmı alıntılayarak, doğrusunu yazmanız gerektiğini umarım görür ve bundan sonra böyle yapabilirsiniz.

selamlarımla,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla