Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. October 2012, 02:04 PM   #15
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kişileştirme sanatını kim bulmuştur?

İnsanlar niçin kişileştirme sanatı yapar?

isimlendirme nedir? ve kim İsimlendirmeyi kim öğretmiştir.

Allahın öğrettikleri kuranda nelerdir. Av hayvanlarını eğitimini Allah nasıl bizlere öğretmiştir. Ayrıca yazı yazmayı?

.....Allah'ın size öğrettiği şekilde O'nu anın Bakara 239

.... Allah'ın size öğrettiğinden öğretip avcı hale getirdiğiniz hayvanların sizin için yakaladıklarından da yeyin ve.... Mâide 4

...Hiçbir katip Allah'ın kendisine öğrettiği gibi yazmaktan geri durmasın ... Bakara 282

İntak sanatı ve müteşabih nedir ?

Allah bu sanatları kuranda kullanmış mıdır?
Bak kardeşim,

Kuranda en kolay şekliyle sıradan akıllı insanların bile anlayabileceği şeyleri, imansızların müteşabihlerle uğraşmalarına çevirmeyelim.

Burada, sen ve ben hangimizin daha bilgili olduğunu gösterme yarışına giremeyiz. Yada ben girmem en azından. Çünkü, benim böyle bir şeyle kazanacağım yoktur, başkalarına aktaracağım bir fayda da olamaz.

Ben ayetlerden konuları anladığımı yazarım, okuyuculardan itiraz eden,, ilgili kısmı alıntılar ve itirazı ile kendine göre doğrusunu yazar, ben de tekrar katılırım.

YAzışma bu şekilde devam eder benim için. Bu senin yada başkaları içinde aynıdır.

Konu açılıyor, fikirler yazılıyor, sonra farklı görüşler ortaya çıkıyor. Bundan sonra görüş farklılıklarını kurandan delillerle gidermek yerine, sabit fikirlerde kalıp, başkalarını kurannı anlamamakla, kuran dışı kalmakla suçlayıp, kelimelerin kökleri ile bir yerlere varmaya çalışmak çözüm değildir.

Kelimelerin kökleri yada gramer şeklindeki kalıplarla, her konuyu aynı şekilde anlayamazsın.

Burada konular, her okuyanın anlayacağı kolaylıkta olmalıdır. Aksi halde akıl oyunlarına girmeye kalkmak, bu konular yanında doğru olmaz.

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla