Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. July 2013, 03:35 PM   #13
Hasan Akçay
Uzman Üye

Tesekkür: 0
155 Mesajina 223 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 24
Hasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud ofHasan Akçay has much to be proud of

Karistirmakta haklisiniz. Iki ramazan var. 1.Uydurulan dindeki ramazan, 2.Indirilen dindeki ramazan.

Uydurulan dindeki ramazan 13 ncü "SeHR"ler zincirleme nesî fesadina ugratilarak üretildigi için semsî yildan 11 gün erken geliyor; vakten oynak.

Indirilen dinin ramazani ise bazan 12 bazan 13 "SeHR"li bir iddetin içindedir; nesî fesadina ugratilmadigi için mevsim açisindan vakten sabit.

Ben birisini anlatirken sizin akliniz ötekinin frenine takilmis durumda. Çeliski diye bana atfettiginiz ifadelerden ortaya çikiyor bu.

Örnek isteyene
o ifadelerden yalnizca biri yeter.
En basta söylediginizi alalim:

SİZ DİYORSUNUZ Kİ; 8 Temmuz 2013 ramazanın ilk günüdür ve oruç tutulması gerekirdi.

SONRA DA DİYORSUNUZ Kİ; Mevcut anlayisa göre tutulan oruçta (yani 9 Temmuzda başlayan oruçta) Allah'in emrini kimsenin taktigi yok. Kendi kafalarina göre kurallar koymuslar.

8 Temmuzda oruç tutulmasi gerekirdi. Hangi dindeki oruç? Uydurulan dindeki. Çünkü "Bütün ramazanda oruç tutulur" hükmü o dinde var; indirilen dinde yok. Gereklilik indirilen din için degil uydurulan din için geçerli.

Mevcut anlayisa göre tutulan oruçta (yani 9 Temmuzda başlayan oruçta) Allah'in emrini kimsenin taktigi yok. Kimse takmiyor. Çünkü Allah'in su emrine aykiri: "O SeHRe taniklik etmis olanlariniz onu oruç ile ansin." Mevcut anlayisa göre = uydurulan dine göre.

Tek örnek yeter dedim. Onun için bu kadar. Sizi suçlamak aklimdan bile geçmiyor. Lütfen öyle bir zanna kapilmayin.

Konu Hasan Akçay tarafından (20. July 2013 Saat 03:37 PM ) değiştirilmiştir.
Hasan Akçay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla