Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. February 2011, 01:03 PM   #24
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Alıntı:
FEDAKARADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizler ağacın gölgesinden mi istifade etmek daha güzel yoksa meyvesini mi yemek?.Gölge veren ağaç iyidir ama meyve veren ağaç daha çok bakım ister.Sizler sadece Kur'an deyip de Kur'an'ı kısırdöndüye çevirmeyin.Evet, Kur'an'da eksik bir şey yok ama siz eksiltenlerdesiniz.Yüzeysel meallerle yol katedemezsiniz.Aklınızsıra kend felsefelerinizle Kur'an'ı kafanıza göre yorumlamanız ve kıyamet günü; "bunu neye dayanarak söyledin kimden öğrendin?" denilecektir."Ya Rabbi ben aklıma güvendim yazdım ben bu Kur'an'ı böyle anladım" mı diyeceksiniz.Unutmayınız ki Allah'ın huzurunda çetin bir hesaba çekileceksiniz. Allah, "Benim peygamberimin sözleri nerede ben onu size en güzel numune olarak yetiştirmiştim onu size bir nur olarak göndermiştim hani onun sünneti, demeyecek mi sanıyorsunuz.

Allah sizi böyle büyük gafletten kurtarsın...

Peygambersiz İslam mı olur ey şaşkınlar!Ne biçim ümmetsiniz siz?
Selam fedakaradam kardeşim.

Bizim aklımıza göre Kur'an meali olmuyor da;bizden 1000 lerce yıl önce meal ve tefsir yazanlarınki mi oluyor?
Demek ki, size göre alim olmak öyle okumakla,araştırmakla olmuyor da, doğuştan gelen bir yetenekmiş. Bu kadar araştıran,okuyan insanlar yazık etmişler. Boşuna ilim tahsil etmişler.

Bu demek oluyor ki alim olmak,bir nevi ruhban olmak mış; size göre.

Peygamberimizin sünnetine gelince;
Öncelikle hiçbirimiz resulü reddetmiyoruz. O'nun sünnetleri ve dediği sözler zaten Kur'anda mevcut. Kur'ana uyan zaten O mübareğin sünnetlerine de uymuş olur.
Siz demiyor musunuz; "resulün hayatı,yaşantısı Kur'andan ibarettir" diye? E biz de demek ki sünnete uyarak, Ku'anın hükümlerine göre yaşıyoruz.

Selametle inşaAllah

Konu Miralay tarafından (20. February 2011 Saat 01:13 PM ) değiştirilmiştir.
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Anonymous (21. February 2011), yeşil (22. February 2012)