Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. January 2011, 08:34 AM   #22
Miralay
Uzman Üye

Tesekkür: 4.080
276 Mesajina 635 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 25
Miralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud ofMiralay has much to be proud of

Selam Snobyx kardeşim

Aslında sizin haksızlığa tahammül etmeyen (ki haklısınız) yapınızı biliyorum ve her seferde takdir ediyorum.

Benim üzüntüm Haluk abinin özellikle gelenekçi sitelerde uğradığı ağır hakaretler nedeniyledir. En azından kendi içimizde kırıcı olmadan eleştiri yapabiliriz. "Kol kırılır,yen içinde kalır."

Haluk abinin en çok eleştirilen "başlık" kısmına ve "fitne,fesatla" ilgili yazısına ben de katılmadım. "Salat" a yönelik yazdığı eleştirlere de katılmadım. Haaa, Hakkı abi "salat" mevzusunda isabet mi etmiştir. Allah bilir. Zaten kendisi de "Kusursuzluk Allah'a aittir.En doğrusunu Allah bilir" diyerek,sözün doğrusunu söylemiştir.

Hakkı abinin tebyinlerini içeren kitaplarını Kur'anı incelerken, her zaman başvuru kaynaklarımdan birisi (hatta en önemlisi) olarak gören bir kardeşinizim. Her takıldığım konuda ilk başta değerli abimin çalışmalarını gözümün önüne koyar,öyle değerlendiririm.

Salat'ın da bildiğimiz namazla alakasının olmadığına,Hakkı abinin yorumlarının daha çok akla,mantığa hitap ettiğine kaniim. Sonuçta ömrü boyunca arapça gramer ve lügat bilgisi üzerinde yoğunlaşmış bir abimizdir. Hayatını bu yolda vakfetmiş bir insan için ne benim,ne de eserlerini ve makalelerini okuyan başka bir kişinin ard niyetle eleştiri yapması haksızlıktır.

Eleştirilmez mi? Eleştirilir. Ama saygı,sevgi içerisinde olabilir. En başta ilme ve emeğe saygı açısından diye değerlendiriyorum.

Selametle
Miralay isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Miralay Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 4 Kisi:
Barış (11. January 2011), dost1 (11. January 2011), kamer (11. January 2011), snobyx (11. January 2011)