Tekil Mesaj gösterimi
Alt 4. November 2012, 11:52 PM   #12
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
dost1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamun Aleykum! Değerli Kardeşlerim!

"Yoktan yaratılma" ile ilgili ayeti yazarsanız daha sağlıklı bir müzakere olur diye düşünüyorum.
Sayın dost1,

Aşağıda bir kardeşimizin iddiaları ve ona verilen cevaplarıma ilişkin yazıları inceleyerek, görüşlerinizi yazmanız mümkünmüdür?

saygı ve selamlarımla...
aorskaya

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı
açlıktan ölenler akla geliyor da. bu isim tek başıan doğru değil. Allah rezzak olduğu gibi aynı zamanda antirezzak.
Alıntı:
Fers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bu ifadeyi yüzeysel yorumlayıp "vay seni gidi" mantığıyla görmek yerine,
Sevgili fers, bu ifade nasıl yorumlanabilirde, yüzeysel yorumlamak yerine diyebiliyorsun?

Kaldıki, yazıların yüzeysel yorumlanması söz konusu bile olmadığı gibi tam aksine yazılar her yönüyle ele alınarak, taşıdığı tehlikeye ciddi olarak dikkat çekilmiştir.

Yoksa; Rabbimiz hakkında bilgisizce bunu ifade edebilen birini "pohpohlamakmı" gerekirdi?

Burada aynı görüşte olmayan yazarlara sataşmasına, onlara tepeden bakmasına "selam" der geçilirde, kendine müslüman diyenler "rabbimize" yapılan asılsız yakıştırmalara sessiz kalırsa nasıl müslüman olabilir?

Buna sessiz kalınması, bunun gizli olarak onaylanması demektirki, o zaman aynı suça ortak olmuş olunur.

Bu kardeşimizin sebebi kendince malum olabilecek nedenlerle, nasıl cahiller gibi yazdıklarını görmen için yazılarını aşağıya alıntılıyorum.

HATA-1

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
eski putperest ibadeti olan "nameste" yi namaz diye millete kaptırdılar,
HATA-2

Alıntı:

1- Allahın emri Salat'ı yaptınız: namaste.

2- Hala da boş amalleri, değersiz içi boş davranışları Allahın emriymiş gibi lanse ediyor, hurafe ritüel bataklığında çırpınıyorsun. Vebaliniz çok büyük benden söylemesi.

3- Yarın Allahın huzuruna çıktığımızda açıkcası ona karşı nasıl konuşacak, namazı nasıl kıldığınızı haklı göstermek için ne bahaneler bulacaksınız çok merak ediyorum. Hesap görücü hesabı görene kadar şimdilik burada tartışıyoruz, yarın divanda ak baldır kara baldır açığa çıkacak...
Bakın buna nasıl cevap vermişim:

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ABDEST BAŞLIĞINDA YAZSANIZDA NAMAZI İLGİLENDİRMESİ VE ÖNEMİ BAKIMINDAN BURAYADA YAZDIM.

1- Allahın emri Salat'ı yaptınız: namaste.

Tabi ya sana göre islamda namaz yoktur, namaste denen imasızların ibadeti vardır değilmi?

Sana bir kere daha sorayım, net olarak cevaplamanı isteyeyim.

SANA GÖRE İSLAMDA NAMAZ YOKMUDUR?

2- Hala da boş amalleri, değersiz içi boş davranışları Allahın emriymiş gibi lanse ediyor, hurafe ritüel bataklığında çırpınıyorsun. Vebaliniz çok büyük benden söylemesi.

Namaz boş amel değildir. Allah'ın vakitli olarak yapılmasını şart koştuğu emirlerindendir.

Vay haline kıldığı namazdan bihaber olmayanların haline denirken, namaz yok diyenlerin hali nice olur sen bunu düşünüyormusun?

Hangimizin vebali çok büyük acaba bu durumda...

3- Yarın Allahın huzuruna çıktığımızda açıkcası ona karşı nasıl konuşacak, namazı nasıl kıldığınızı haklı göstermek için ne bahaneler bulacaksınız çok merak ediyorum. Hesap görücü hesabı görene kadar şimdilik burada tartışıyoruz, yarın divanda ak baldır kara baldır açığa çıkacak...

Kesinlikle, sorulacaksınız dediği kurandan cevaplayacağım bu soruyu. Ama, dünyada güç yetirirken secde etmeyenlerin, baldırları açığa çıkartıldığı gün, yani gizli hiç bir şeyinin olmadığını gördüğü gün, istese de secdeye güç yetiremyeceklerden olmazsın inşallah.

En kısa zamanda, "kovulmuş şeytandan rabbimize sığınarak" kuranı okuyup, anlamanı ve hatalarını görüp düzeltmeni dilerim.

selamlar...
aorskaya
HATA -3

Alıntı:
heh işte o zaman açıkla bana Kurandan, sabah namazı kaç rekat, sünneti kaç rekat.

eğer getiremezsen, sen sadece bir YALANCISIN...
Kuranda, namaz olmadığını, namazın putperest ibadeti olduğunu kabul edince, "kurandan bana namazı ve namazın sünnetlerini göster" diyebiliyor.

Şimdi, bunları tam olarak anladıysan, olayın ciddiyetinin sen de farkına var ve bu kardeşimizi sen de kardeşi olarak uyar. Belki, o zaman bir kez daha düşünüp suçunu görebilir ve tövbe edebilir değilmi?

Şimdi, daha önce dediğin gibi hala; yazılanları yüzeysel yorumladığımızı düşünebiliyormusun?
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla