Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27. August 2012, 03:17 PM   #23
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sayın Hasan Akçay'ı takip etseydiniz veya Nur suresi tefsirini okusaydınız ''DİŞ FIRÇASI=MİSVAK'' ile zinaya ceza tatbiki mucidinin Din profesörü Sayın Nuretti Karaman'ın olduğunu Yeni Şafak Gazetesi köşesindeki 1.Nisan.2007 tarihli nüshasında yayımlandığını bilir, bu cehaletinizle de etrafınıza saldırmazdınız. Cehaletinizin verdiği cesaret ve kibirle bu tür tecavüzkâr hareket tarzlarınız ve terbiye dışı üslübunuz maalesef kabul görmüyor.
Kendilerine Müslüman diyenlerin aslında ayrışsalar da ortak ve en büyük problemleri, kendi akıllarına güvenememeleridir.

Bir tarafta H.karamanı takip edenler, öbür tarafta da H.Akçay (yada başka demokratik, laik,cumhuriyetçileri) takip edenler.

Benim gibi, birilerinin takipçileri olmayanlar ise zaten ortalıkta gözükmesinler bile değilmi?

Şimdi sayın akçayın yazılarını takip etmediğim (aslında bilsem okurdum ama, bilmemekte sana göre suç değilmi) için, H.karamanın misvak saçmalığını öğrenememiş ve sizin sopa yerine diş fırçası demenize laf söylemiş bir cahil oluyorum değilmi?

Bakın galip bey kardeşim. Ya yazılarıma verecek dini bir cevabınız varsa verin, yada laf çarparak sıvışmaya kalkmayın. Bir şey yazıyorsanız, ardında durun, başkalarına sığınarak kurtulmaya çalışmayın.

Mütemadiyen bütün yazılarıma, sataşmalarla giriş yapıyor, sonra da şikayetçi oluyorsunuz?

Kardeşim, H.karaman mı şimdi benim yazıma “diş fırçası” ekledi de onu bana açıklama gereği duyuyorsun.

Yazında sen kullanıyorsan, yazdığın esnada da bunu kaynağını eleştirecek şekilde yazmıyorsan, onu onaylamış olmuyormusun?

Şu zina eylemine ceza verilip verilmemesi gerektiğini, meşhur demokrasi anlayışınızla, laik anlayışınızla ortaya koysanız da biz de öğrensek, faydalansak olmazmı?

1- Size göre zinaya ceza verilmelimidir?
2- Zinaya ceza verilecekse, hangi ceza verilmelidir, niçin?

Hadi buyurun, verin cevabınızı sonra devam edelim.

Alıntı:
Arkadaşımız 100. rakamının başka anlama gelebileceğini de söylemiş. Demek ki bir ilerleyiş, bir tecdid, bir arayış yolunda. Niye ''takdir'' etmiyorsunuz.
Arkadaşımız “100” sayısının başka anlama gelebileceğini değil, “rezil etmek” diyerek hangi anlama geldiğini belirtmiştir. Sen bana; haberim olmayan yazıları takip etseydin diyeceğine, sen okuduğun yazıları bile anlamadan okuduğunu görmeye çalış.

Sen de aynı düşünsedeysen, yada sana göre “100 sopa” neyi ifade ediyorsa yazabilirmisin?

Alıntı:
Bende başka bir hususa değineyim. ''Celde vurun'' deyim olarak neden ''ciltleyin, cilt içine alın, üzerini örtün mânâsını vermesin?''. ''İfk'' olayını anlatan ayetlere bakın; ne anlatılıyor? Osmanlı'da kadıların ''zina olayını nasıl çözdüklertini biliyor musunuz? Zina'nın zina olabilmesi için hangi şartların oluşmasını şart koşmuşlar bilmiyor musunuz? Öğrenin.
Tabi, tabi, bazıları zina yapsınlar, rabbimizde iman edenlere; “bunların zinasının üstünü örtün” desin öylemi? Peki 100 sopayı, yada size göre üstü örtmeyi; “sakın acıma tutmasın ve toplumun gözü önünde onların tanıklığında yapın” diye neden desin acaba? Hem, olayın üstünü örttürecek, hem de herkesin şahitliğinde yaptıracak ancak şaşkın biri olabilir. Sırf muhalefet olsun diye görüş belirtmek, kurana ters düşmek nasıl tehlikeler yaratabiliyor görüyormusun?

Cumhuriyetçi, demokratik, laik biri olarak yerden yere vurduğunuz Osmanlı uygulamasını bana delil olarakmı kullanıyorsun? Osmanlının zina saymak için aradığı şartlarımı savunuyorsun?

Sen, Osmanlıyı bırakıp, kendi görüşün olarak yazabilirmisin? Ona göre cevap verelim, karşımızda muhatap olsun değilmi?

Alıntı:
Şura'nın, katılımcı demokrasinin ne olduğunu da bilmediğiniz yazılarınızdan anlaşılıyor. Siz 'cami'yi, 'cemaiyyunu' da bilmiyorsunuz galiba. Belki faydası olur düzgün ve teferruatlı bir Bakara 256 ve Bakara 104. mealini bulun ve okuyun. Yahut Bu konularda çekişeceğiniza Sayın Hasan Akçay'ı okuyup onunla beraber Sayın hiiic'i de takip edin. Laik bu insanlar, demokrat ve cumhuriyetçi. ''Vatandaşlık'' ne anlama geliyor, biliyorlar; yazılarından tanıyorum.
Laik, demokratik görüşlü, Atatürk ilkelerine bağlı insanlara saldırmayı bırakıp, insanlara üstunlük sağlama hezeyanı ile ezmeyi, alçaltmayı, gözden düşürmeyi amaçlamış uslubunuzu da düzeltin. Yaparsanız, o zaman geçin saf'a da ''namazı dosdoğru'' kılalım. Aksi halde ''senin dinin sana, benim dinim bana''

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Şuranın ne olduğunu en az 5-6 defa açıkladım. Şuranın demokrasideki meclislerden farkını sen anlayabilirmisin peki?

Demokratik meclislerde, meclistekiler insan yapımı anayasalara bağlı kalırlarken, islami şuralarda ise kuran hükümlerine bağlı kalmak zorundadırlar.

Şimdi, bu ikisi aynıdır demek, elma yeşildir, kabakta yeşildir, o halde yeşil olan kabaktır (yada öteki) demeye benzediğini görebiliyormusun?

Demokrasi ile şuranın sadece toplanma ve karar alma kısmında benzerliği olduğu ama özünde çok farklı olduğunu şimdi bari görebilecekmisin bakalım?

Akçay, hiiç yada başka demokrat, laik, cumhuriyeçi kimseler… neye inanırlarsa inansınlar, onlarla problem yoktur. Ama, bu kardeşlerimin, "islam ve laikliğin islamdan olduğunu" iddia etmelerine “hayır, değildir” diye devam etmeminde sizde problem yaratmaması gerekmeli değilmi?

Sen, laik, cumhuriyetçi, demokratik olanları izlemeye devam edebilirsin, ama benim tek rehberim var, o da kuran…

Bana bunun dışında şeyler söylemeyin; “Atatürk’ü yazılara dahil ederek, onun üzerinden vurmaya çalışmayın… Bunu tavsiye etmem…

Siz, şimdi “diş fırçası” diyerek katıldığınız zina olayı cezasını düşünün, ceza verilmelimi, verilmemelimi ona karar verin sonra ceza belirleyin…

Ondan, sonra gerçekten “senin dinin sana, benim dinim bana” diyebiliyorsanız deyin…

Selamlar…
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (27. August 2012 Saat 03:24 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
aorskaya Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
Miralay (29. August 2012)