Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. June 2013, 09:37 PM   #38
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
SEDD-İ ZERÂYİ' Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merdem kardeş herkesin bir bakış açısı var ben kendi bakış açımdan ülkede nelerin olduğunu sana yazmaya çalıştım.

Bak tüm samimiyetimle söylüyorum ilk günlerde gezi parkında yapılan eylemi çevreci ve samimi buluyorum.Polisin gereksiz ve aşırı güç uyguladığını düşünüyorum.

peki ya daha sonrası...
sonrası malum.yine aynı militarize olmuş aşırı sol yasa dışı örgütler sazı eline aldı.molotoflar,havaii fişekler,demir bilyeler,sis bombaları ve hatta bugün yakalanan Sdp üyesi elemanda silah.
iş maksadını aşmış amalanan şey raydan çıkmıştır.bu artık bir kalkışmaya dönüşmüştür.
devlet ne yapacak buyurun her yeri yakıp yıkın mı diyecek.onların hakkı kadar benimde hakkım var .Ve ben bu rezillikleri görmek istemiyorum.Bunlar yüzünden üle ekonomisinin sekteye uğramasını istemiyurm.Yada en basitinden bu gün gidip istiklal caddesine yada taksim meydanında gezmek istiyorum.Ama bu işgalciler yüzünden maalesef öyle bir özgürlüğüm yok.senin özgürlüğünün sınırları benim özgürlüğüme müdahale etmeye başladığın an biter.
SEDD-I Kardesim,

bir de olaylari baska yönden düsünelim.

Bir basbakan baskanligini bilmeli, halka posta koyarcasina dedigim dedik caldigim düdükle idare yürümez.

Demek ki halki artik sabri tasmis, son damla bardagi tasirmis ki artik isyan ediyor. Ates olmayan yerde duman tütmez.

Halki secimiyle idare basina gelen bir devlet adami halki cocunlugunun arzularini isteklerini göz önünde bulundurmalidir.

Devlet idaresi elma dersem cik armut dersem cikma demekle yürütülmez, ciddi bir meseledir.

Türk devletinin idare sekli ne olursa olsun, ne isim verilirse verilsin daima haktan yana olmalidir. Bilhassa basbakan kendini ön plana gecirip ille de ben bunu yapacagim/yaptiracagim diye tutturursa o ülkede serbestlik/hürriyet ölmüstür.

Halk oyuyla idareye secilenler ayni sekilde halk oyuyla da idareden geri cevrilmeleri mümkündür. Türkiye ne bir krallik ne de diktatörlük bir rejimle idare edilmedigine göre, halkin sesine önem verilmelidir, cocunlugun sesine, bir iki kisinin degil.

Kardesim senin benim görüsümle degisecek degildir elbet olaylar, cogunlugun sesinden bahsediyorum.

Bir Menderes'in idam edildigi bir ülkedir Türkiye, bicak kemige dayanmadan olaylar tatlilikla halledilmelidir.

Uzun süren kargasaliklarin ne sonuclar getirdigini gün be gün komsu devletlerde meydana gelen olaylardan örnek almamiz gereklidir.

Farz edelim, Tayyip Erdogan disari ülkelerden el altindan yardim dilemeye kalkti, buyrun cenaze namazina!

Kimse kimseyi , ama hic bir sekilde tam olarak taniyamaz. Ne emeller tasidigini bilemez. Bu yüzden acik sözlü olmak mecburidir, iki yüzlülüge lüzum yok, ki az cok herkes kendini tanitmis olsun, idare basindakilerin en önemli vazifelerinden biridir bu.

Yalanla dolanla politika ayaklariyla dönen dolaplar elbet bir gün dönmez olur.

Erdogan müslüman ayaklariyla, haniminin basörtüsüyle göz boyamasin. Ille de örtü der oraya buraya zirt pirt ziyaretler hatunu yaninda, bizim kiz bizden kacar misali.. oturtsun o zaman hatununu evinde. Kim idare ediyor devleti? Osmanli hatunlarinin devrine mi dönecegiz?

Hatun okul aciriyor kendi adini veriyor okula. Önce sormak isterim o acilan okullarin, köprülerin masraflari nereden geliyor, kime ait? Halka mi sahsa mi? Sahsa ait ise ne zaman nasil birikmistir onca servet, hic mi baskalariyla paylasilmamistir? Neden normal bir vatandasin ismi verilmiyor acilan kurumlara? Ille de adi mi kazilmasi lazim birilerinin tarihe?

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla