Konu: Secde..
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10. November 2012, 12:14 AM   #1
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of
Standart Secde..

Selamun Aleykum Kardeslerim,

Yakin bir zamana kadar, namazlarda huzursuz olmaya basladim. Hep ayni hareketler, hep ayni ayetler ve dualar, hep ayni sayida kalan sözler.

Cok muhafazakar olan akrabalarim var. Bir yegenime sorayim dedim, olur ya carsafli falan geziyorlar, haclar falan, benden iyi biliyorlardir: "Kulun Rabbine en yakin oldugu anlar secde de oldugu anlardir, secde de edilen dualar en makbuludur, öyle degilmi?" He dedi yegenim. He de, secde de mezheb imami 3 kere "Subhane Rabbiyel ala ve bi hamdihi" ni öne kosuyor, ben ne zaman nasil dua edecegim Rabbime?

Ister inanin ister inanmayin, her secde ye varisimda basladim aglamaya, agrima gidiyordu, Rabbime dualarda bulunacagima 3 kere ayni sözleri tekrarlamam bana yetersiz geliyordu. Namazlardan sonra tesbih cekmek??? Papazlarla rahibelerin de ellerinde tesbihler var, rahatsiz ediyor beni bunlar. Onlar "Ave Maria" cekiyorlar biz papagan gibi "Subhanallah, Allahuekber, Elhamdülillah" Inaninki agrima gidiyor. Melekler ve tüm kainat böyle mi yapiyor? Yüce Rabbimizi böyle mi yüceltiyoruz??? Sayilarla mi ???

Yanlisim varsa söyleyin lütfen, bilmemek degil ögrenmemek ayip. Bende bilmediklerimi, eksiklerimi tamamliyayim sizler sayesinde.

Ben de karar verdim, icimden öyle geldi, Subhane Rabbiyel ala...dan sonra basladim dua etmeye, hemde türkce. Mademki Rabbime en yakin oldugum an, nede araya tercüman sokayim???

Su an kildigim namazlarin secde lerinde icimden geldigi gibi dualarda bulunuyorum. Zaten sahsima bir dünyalik arzusunda bulundugum falan yok (utanirim Rabbimden dünyalik isteklerde bulunmaya), yanlizca Rabbimin yüceligini diliyorum, beni Ahiret gününde kücük düsürmemesini diliyorum, verdigi riziklardan alacagim kuvveti yine Rabbimin yolunda sarfetmeyi diliyorum. En güzel armagan bu dünyada da ahirette de hayir, iyilik ve güzellik yeter artar. Ben de Rabbimin bir kuluyum, bana va'dettigi "O'na döndüren Yol'u" diliyorum kendisinden.Canimi bir müslüman olarak almasini diliyorum. Tüm Peygamberlerin ( hepsine selam olsun )Kur'an'da gecen güzel dualarini ben de secde lerimde ediyorum. Bana mutluluk veriyor bu.

Allah'in Rahmeti ve Selami üzerinize olsun.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
merdem Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 5 Kisi:
aRaYaN (15. November 2012), dost1 (10. November 2012), hiiic (10. November 2012), Miralay (12. November 2012), sevginur (10. November 2012)