Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20. October 2012, 06:43 PM   #25
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
ates demir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu ayetin insanlardan bahsetmesinin mumkunatı kanımca yok.
Simdilik ayet hakkında calismam yok.
o zamana kadar sozun en guzeline uyuyorum.
Selam
Sevgili kardeşim,

Ayet hakkında çalışman yok, ama bu ayetin insanlardan bahsetmesini de mümkün görmüyorsun öylemi? Peki bunu nasıl becerebiliyorsun? (Kaldıki, ayet tam olarak insanları konu edinir.)

Ayetle ilgili okuyup, anlamakla oluşan fikrin yoksa, bu ayetin hayvanlardan bahsettiğini anlatan bir yazıya nasıl oluyorda tamamen katılabildiğini söylüyorsun o halde?

Dinimizle ilgili olarak, kaanate dayalı kabuller yapma lüksümüz olabilirmi? Yoksa, kitabı doğru anlamak için olabildiğince gayret gösterip, hata yapmamaya çalışmamız gerekmezmi?

"Simdilik ayet hakkında calismam yok. o zamana kadar sozun en guzeline uyuyorum."
demişsinde, bu sözünde yanlış oluyor.

Sözün en güzeline uymak için onu bilmek gerekir. Bunun içinde öğrenene kadar bir şey yapmamak gerekir... Halbuki, sen bu yazından önce; ayetin insanlara ilişkin olamayacağını, hem de sadece kanaat ile kabul ettin.

Siz, din kardeşlerime neler oluyor, nasıl böyle kabullere sahip olabiliyorsunuz ilginç doğrusu! Neyse, bilmeden kanaate göre hükme varmanın son derece hatalı olacağını, konu din ise bunu göze alamayacağımızı görerek aynı hatalara düşmemenizi dilerim.

Kısas ve bu ayetle ilgili olarak, yukarıda verdiğim linkte gerekli anlatımımı yaptım. İncelemeni ve hayvanlara mı yoksa insanlaramı uygulanacağına ilişkin görüşlerinizi belirtmenizi rica ediyorum.

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (20. October 2012 Saat 07:59 PM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla