Tekil Mesaj gösterimi
Alt 1. April 2013, 01:36 PM   #3
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Yukarıda da belirttiğimiz gibi nu ayrışmalara neden olunan sebep nedir, ulusçuluk, yani milletçilik yani kabaca ırkçılıktır. Halbuki, bir devletin bireylere önce insan olarak yaklaşması, sonra onlardan inanç birliğine göre topluluk olarak yaşayabilmelerini sağlaması gerekirdi. Bu durumda da, insanlar başta inançları olmak üzere, ayrımcılığa tabi tutulmadıkları için yönetim erkine itaat edeceklerdi.

Ama, bundan önce, bu ayrışmayı ortadan kaldırmak, bütün insanları kucaklayacak adil ve sosyal bir düzeni oluşturmak gerekirdiki, bu da ancak yönetim erkinin, yani otoritenin Rabbimize ve onun kanunlarına itaat etmesi ile mümkün olabilirdi.

Tüm ayrışmanın kaynağı olarak ulusçuluk-milliyetçilik olarak görülmüş ve bunların aslında IRKÇI olarak betimlemişsiniz.

Ben bi,r milliyetçi olarak IRKÇI değilim ve olamam.

Alıntı;
Avrupalılar kendileri gibi beyaz olmayan insanlarla ilk kez keşifler sırasında karşı karşıya geldiler. Beyaz ırkın üstünlüğü düşüncesi sömürge savaşları ve köle ticaretine paralel olarak gelişti ve zamanımıza kadar geldi. Irk ayrımcılığı nedeniyle, bazı ülkelerde bir arada yaşayan değişik ırktan insanlar arasındaki düşmanlıklar kıyımlara yol açtı.

Kısaca ırkçılık dediğiniz tabir Avrupada ortaya çıkmış beyazların (anglo sakson) diğer renkli ve farklı kültürdeki insanları aşağı görmeleri ile gelişmiştir.
HAtta ve hatta kendi üstünlüklerini dini alana bile taşımışlardır.
Türklerde ise Orhun Kitabelerinde açık olarak Türk adı geçmiş ve Türkleri anlatmıştır.
Orhun kitabelerinde Irkçılık olarak tanımlanabilen bana bir ifade bulursanız sevinirim. Ama bu sevincim kursağımda kalacak çünkü yoktur.
Türklerin bugüne kadar kurduğu Türk devletlerine baktığımızda homejen bir Türk kimliği olanları da vardır azınlıkta kaldıkları devletlerde kurmuşlardır. Yani hiçbirinde Irkçılık yoktur.

Diğer kavimlere bağlı olan insanlarda Irkçılık olabilir hatta çok ta güçlü olabilir kaldı ki bunu en büyük örnekleri Emeviler ve Roma lılardır.

Ülkemizde durum nedir diye bakıldığında size bu ülkenin ilk kuruluş zamanına bakmamız gerekir.
Türk olan ancak Hristiyanlığı benimsemiş pek çok Türk Mübadele zamanında Türkiye dışına çıkarılmıştır bunlardan çok azı ülkede kalabilmiştir.
Ancak mübadele isteği Türklerden değil Yunanlılardan gelmiştir.
Daha öncesinde Bağımsızlık savaşı sırasında veya daha öncesinde Çerkezler-Arnavutlar-Boşnaklar vb pek çok kavim ülkemize gelip CANINI kurtarmıştır.
Size göre TÜRK ULUS devleti ayrımcı ve baskıcı bir devlettir ancak canını kurtarmak isteyen müslümanların sığınağıdır bunu yaparken bu devlet ayrıma gitmeden her müslümana kapılarını açmıştır.

Şimdi Türkiye Cumhuriyeti inanç birliğinden kurulmuş bir Ulus devlet olmuyor mu ?
Bu devlete Türk denmesinin sebebi Türkler tarafından kurulmuş olmasıdır. Kürtler kursaydı emin olun Kürt devleti, Arnavutlar kursaydı da Arnavut devleti olurdu.

(Osmanlının askere alış şekilleri bilineydi ne olduğu daha iyi anlaşılırdı ancak kimse bunu söylemek istemiyor)

Siz İnanç birliği olmalı derken eğer sadece Müslüma kitleyi kastetmiyorsunuz diye düşünüyorum çünkü bu ülkede bir hayli gayri müslüm yaşıyordu.
Katolik olan gayri müslümler Vatikana bağlı Ortadoks lar Rusyaya yada Fener Patrikanesine bağlı Protestanlar Almanya yada İngileterey bağlı.
Müslümanlarda halifeye bağlı. Birde Masonlar var tabiki onlarda İSpanya yada İİtalyan büyük Localarına bağlı.
Devlete kim bağlı ? kimse Eğer devletin başına Halifeyi geçirecekseniz (Osmanlı bile bunu bırakmıştır denemeyin) eğer bir kere daha düşünün derim.

Şimdi tüm bu durumdan sonra yönetime kim İTAAT edecek ?

Ama bundan önce Yönetim tam bir iman ile Allah bağlı olacak dediniz. Hangi sistemi kullanırsanız kullanın hangi kimliklere sahipseniz sahip olun zaten Yöneticler Allaha inanırsa dünya cennet olur.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kuman Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (1. April 2013)