Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29. March 2016, 07:38 AM   #97
kuman
Uzman Üye

Tesekkür: 77
125 Mesajina 170 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
kuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud ofkuman has much to be proud of

Alıntı:
galipyetkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Saygın kuman.

Dün bana sorduğuna karşılık şunu sunayım.
Unutulanları tekrar hatırlamakta, belki düşüncelerimizde bazı değişiklikler olması ihtimali de göz önünde bulundurularak eski yazdıklarımızı yeniden şöyle bir gözden geçirmekte her zaman fayda var. Biraz uzun ama, zannederim fayda sağlanır.

MÜLK : http://www.hanifler.com/showthread.php?t=2695

Saygılarımla.
Galip Yetkin.
Sevgili galip yetkin,

Yaşam özellikle bu İstanbul da o kadar hızlı ki gerçekten de günlük koşuşuturma neticesinde bildiğimiz pek çok konuyu unutuyoruz. Hatırlatmanız iyi oldu.
Ancak sadece birini okuyabildim.

Ancak bu bile yetti Mülk tanımı bile bize herşeyi anlatıyor.
Pagan inancını bu şekilde yorumlanması da bir harika olmuş.Okuduğumu unutmuşum yada düzgün okumamışım.
Günümüzün problemlerinin nasıl oluştuğunu tarihin ilk çağlarından beri iliklerimize nasıl işlediğini asıl çözülmesi gerekenin gelecek değilde tarih olduğunu tarihi birikimlerimizi bir tarafa bırakmanın ne kadar önemli olduğunu anladım bir kez daha.
Geleceği şekillendirmek için geçmiş bilgi birikimlerini bazen yok saymak gerçektende önemli.

Einstein izafiyet teorisini bulduktan sonra newton amcama uymadığı için, cunku newton mutlak dogru kabul ediliyordu, kenar da beklettiği ve hatalarını bulmaya çalışması gibi. Eintein newton dan arınabilmiş olsaydı teorisinin muhteşemliğini kendi algılayabilirdi.

Arada sırada önemli konuları hatırltmanız bizim için önemli... Devam.

Saygılar

Konu kuman tarafından (30. March 2016 Saat 06:01 AM ) değiştirilmiştir.
kuman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
kuman Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (30. March 2016)