Konu: Kuran'da RUH
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 25. April 2013, 01:45 AM   #7
Zinedov
Katılımcı Üye

Tesekkür: 46
28 Mesajina 56 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 22
Zinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud ofZinedov has much to be proud of

Alıntı:
merdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ayette RUHumdan üfledigim zaman deniliyor, üflendikten sonra degil.

Misal olarak diyebilirimki: Bu gün sana geldigimde getirecegim elmalari. Yani geldigim zaman verebilirim sana. Geldikten sonra zaten elinde olmus oluyor, ben gelmeden o sana verecegim elmalar nasil olur elinde olabilir?

Nereden anliyoruz, Adem'in RUH üflenmeden evvel tam mükemmel tamamlanmis oldugunu/canli oldugunu?

Merhaba;

Yanıtı orada var fakat gözünüzden kaçmış olmalı. Ya da ben iyi ifade edememişim.

İlgili ayet ile paralel olan Bakara 34 ile kesinleşen bir çıkarım o. İkisini birleştiren referans noktası: "SECDE". Kırmızı yazdığım yer diğer ayette RUH üflenmesi diye geçiyor.

Alıntı:
"Ve Adem’e isimlerin hepsini öğretti, sonra onları meleklere gösterip: 'Haydi davanızda sadıksanız bana şunları isimleriyle haber verin.' dedi." (Bakara 31)
"Ve o zaman meleklere: 'Âdem’e secde edin!' dedik, hemen secde ettiler." (Bakara 34)