Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. November 2012, 11:22 AM   #23
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
aorskaya Nickli Üyeden Alıntı
Rızkı kesmek ile rızkı daraltmak arasındaki farkı yine gözden kaçıran ve buna göre yanlışa düşen kardeşim:
Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hahahaha

daha gerisini okumaya gerek yok. kavramları çarpıtıp duruyorsun.

1- Ben sana rızgı daraltan dedim mi? rızgı daraltan da kesen de ALlahtır.

2- Şunu söyleyebilir misin; rızgı kesen ALlah değildir? neyi savunuyorsun sen senin neyi savunduğun da belli değil

şu lafı yanlış göstermek için elinden geleni yapıyorsun ama ALlah seni işte böyle komik durumlara sokuyor. kötü çalkalıyorsun, senin gibileri çok gördük biz.
1- Ben sana rızgı daraltan dedim mi? rızgı daraltan da kesen de ALlahtır.

Ben, yazımda bunu iddia etmedimki zaten. Aksine bunu diyen sen değilsin benim... Senin nasıl bir anlama kapasiten var yahu? Okuduğun düz yazıları bile gerçekten anlayamıyormusun, yoksa bile bile bu şekildemi yazıyorsun?

Ama şunu bilki, burada yazılanları herkes görüyor. kendini kandırmaya çalışma...

2- Şunu söyleyebilir misin; rızgı kesen ALlah değildir? neyi savunuyorsun sen senin neyi savunduğun da belli değil

Bunu şöyle söyleyeyim:

Allah, elbette dilerse rızkı keser, buna kimse bir şey diyemez. Ama; rabbimiz en azılı imansızlıkta, zalimlikte bile rızkı kesmez, daraltır. Çünkü, kendisi rahman'dır.

İşte bu nedenle, rızkı kesmek (rızkı bitirmek, sonlandırmak) yerine rızkı daraltmak olduğunu söylüyorum. Bunu sen değil ben söylüyorum...

yazıları daha dikkatli okuyarak anlamaya çalış... Sırf inat uğruna cevap verme, daha da zora düşersin...

selamlar,
aorskaya
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla