Tekil Mesaj gösterimi
Alt 9. March 2013, 07:09 AM   #4
merdem
Uzman Üye

Tesekkür: 667
710 Mesajina 1.305 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 23
merdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud ofmerdem has much to be proud of

Alıntı:
berru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili merdem..

Elbetteki paylaştım . Savundukları mezheplerin öğretilerinide harfiyyen yerine getirdikleri düşünmüyorum. Sadece savunuyorlar cünki söylediklerim mezheplerin öğretileri değil hakikatın ta kendisi Allahın söylediğinden dışına çıkmamamdır.Onlara göre kuran bu alimlerce anlaşılmıştır.İşte savunmalarının altında atan sebep şu:
ilköğretim mezunusun Sen ne anlarsın ,sen ilahıyatmı okudun bu alimler filandan felandan ders almışlar mış mış .Bitmek bilmeyen mezhep alimlerinin tahsil ettiği medrese ,ve kitapları yücetiyorlar.
Güzel kardesim,

o alimlerin nerelerden mezun oldugunu kimler biliyor? Bu gü bir ilkokul cocugu dahi cok cok bilgilere sahip olabiliyor.

Alim dedikleri o kisilerin fetva verme hakki nereden geliyor? Ilahiyat fakültesinden mi mezun olmus hepsi, tarih prof.lari mi olmuslar, doktor sifatlarimi varmis, bioloji mi okumuslar, hak ve hukuk derslerimi almislar? Bir alimin cok genis bir alanda bilgisi olmasi lazim ki baskalarini bilgilendirebilsinler, ama Allah'in hükümlerini degistirmeye, ilaveler ve eksiltmeler yapmaya kalkarlarsa bir cobandan daha cahil olabileceklerini akillarindan cikarmasinlar.

Yüzyillarin getirdigi her türlü gelismeleri kabul ediyorlarda, neden yeni alimlerin gelismelerini kabul edemiyorlar. Allah ilim kapisini bir iki alimdan sonra kapatmismi, belgeleri mi var ellerinde birilerinin bu hususta?

Taklidcilik kolaydir, ama getirdigi yükümlülükleri bir bilselerdi.

Berru kardesim, Allah sana kolaylik ve basarilar versin, bikmadan usanmadan devam et cihadina. Allah senden razi olacaktir.

Ilim Allah'in bagisidir, istedigine bahseder ve isteyen kavusur ilme.

Selam ve dua ile.
merdem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla