Tekil Mesaj gösterimi
Alt 23. April 2011, 08:51 PM   #12
hiiic
Uzman Üye

hiiic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1.908
1.298 Mesajina 2.732 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 26
hiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud ofhiiic has much to be proud of

Alıntı:
soru:
Allah-melek-şeytan-cin-cennet-cehennem peki bunlar maddemidir ?değilse ,Materyalizme inanacaksak bu çelişkiyi nasıl açıklayacağız ?selam.
Allah maddeyi yaratan.
Melek, düşünemez, red edemez görevli... (hormaonlar, adrenalin, refleksler, kaslar, organlar, v.s. insana secde eden/boyun eğip hizmet eden herşey)
Şeytan; ham düşünce/subjektif yaklaşım/gerçeğe (bilime, sağlam veriye) dayanmayan düşüncesine yenilmiş zavallı insan. Sürekli kötüyü emreder.
Cin; Yabancı/ hakkında tam ve kapsayıcı bilgimiz olmayan diğer insan ve toplumların adı.
cennet; Birbirine komşu ve ulaşılabilir gezegenler olduğunu düşündüğüm kariyer planlamamı ona göre yaptığım yaşam merkezi, tatil ve Allahın sonsuz lutuf sunacağı yerin adı.
Cehennem; Allah korusun.
------
Baska?...

Hafıza; beyinde elektrik sinyaliyle aktif edilebilir sıvı, içerisinde yaşananlara dair imajlar yüklü.. aynı bir flash disk gibi. O sıvı zarar görürse hafıza kaybolur.

Akıl; korteks tabakasındaki hücrelerin ahengi.

İç güdü; hormonlar ve tecrübeler (kalıtım, bilgi, aile yapısı v.s.) oluşmuş tutum sonucu ortak bilinçaltı kararı.

Nur; Fotonun farklı çeşidi.

Huri; Allahın vaad etiği güzel yardımcılar, arkadaşlar.

Başka benim aklıma gelmiyor?

MÜSLÜMAN DEDİĞİN MATERYALİST OLMALI... azıcık gerçekci olmalı.. hayalle felsefeyle olmaz bu işler.

/////////////
görüleceği üzere çelişki melişki yok aslında. ben henüz bu konularda çok cahil olduğum için ilimde derinlik sahibi kimseler size daha faydalı bilgiler asabilir.

Konu hiiic tarafından (23. April 2011 Saat 08:58 PM ) değiştirilmiştir.
hiiic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
hiiic Adli üyeye bu mesaji için Tesekkür Eden 2 Kisi:
Miralay (25. April 2011), yeşil (16. January 2012)