Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11. July 2012, 11:19 AM   #12
ates demir
Guest

Sayin hiic Rab kavramini cok iyi bildiginize eminim. Tecahul u arifane olarak goruyorum.
Yine de Rab, size yol gosteren sizi egitendir. Murebbiye sozcugu bile buradan turemistir. Benim okuldaki murebbiyemin ismi Eminedir. Sevgili hocam ne guzel seyler ogretmis bana.
Rabbi icerde aramak iste Musanin yaptigi 2 denizin cem oldugu yere gezi de boyle bir gezidir. Bu miractir ve burak adli ata ihtiyac yoktur. İhtiyaciniz olan sey damarlarinizdaki asil kanda mevcuttur. Aslinda ihtiyaciniz olan sey ATEŞ tir.
Dogru ile yanlis
Rab ile iblis tir. Bu icimizdeki bir savastir. Bu savasta sorulmasi gereken asil soru su? Tamam iki deniz var biri Rab biri iblis. Peki o zaman biz kimiz?
Burada betimleme sanati devreye girer. Cunku alenen soylenecek olanlar hazir olmayan insanlar icin zehirdir.
Allah murekkebse eger insan kelimedir. Kelime Allah degildir. Ama Ondan ayri da degildir. Bu bir kelimenin sonsuz bir daire icinde olmasi gibi betimlenebilir. 7 milyar kelime sonsuz bir dairenin icinde.
Allah ihtiyacsizdir. İhtiyaci olan Allah degil ama kelimeleridir. İyi bir kelime (-ki maalesef buranin anlasilmamasi icin burayi soz olarak cevirirler; ibrahim 24-25) muhtac olan kelimelere muhtac oldugu seyi veren ihtiyacini giderendir. İbadet Kelimeye olsa gibi gozuksede soyledigim sonsuz daire icindeki kelimeler benzetmesinden dolayi aslinda Allah a dir. Ayni mantik ok atan el benzetmesinde de gecerlidir. Selam ile
Not olarak birsey paylasmak istiyorum. Her yerde adim ates demirdir. Sag elimle yazdigimi sol elimle alkislamam. O yuzden sanal alemde sanal olarak ayni anda birden fazla kisi gibi davranmak ALDATMAKTİR. Bunu asla yapmam. Yapanlarida sevmem. Benim bazi yerlerden kopma sebebim budur.
Selam ile
Kullanicisina Bu Mesaji Için Tesekkür Edenler:
dost1 (11. July 2012)