Tekil Mesaj gösterimi
Alt 2. October 2008, 02:20 PM   #1
muvahhit
Katılımcı Üye

muvahhit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 4
16 Mesajina 29 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
muvahhit is on a distinguished road
Standart Maddenin aslı hayal mi?

Einstein:

"Mekân dediğimiz şey, hariçte mevcut olan bir şey değildir... Bizim, mekanda idrak ettiğimiz şeyler, aslında mevcudatın öz yapısından dış yapısına, yahut da, dış yapısından öz yapısına doğru bir dizilme içinde bir bütündür; ve zaman dahi bu diziliş içinde yer alan, birini ötekine göre kıyaslama metodundan başka birşey değildir..."
demiş..

o vakit rüyalarda çalan çırpan zina eden günaha girer mi?

Duyuların algı alış verişini geçici süre kesmesine!!?? rağmen, algı yorumlayıcı boş durmuyor gecede çalışmaya devam ediyor,fark ne?uykuda bir algı değil mi?.kör ve sağırlar tamamiyle rüyada mı yaşıyor?yoksa yaşadıklarını onlara hissettiren dokunma koklama ve tatma algıları mı?

Yoksa yaratılan sistemin varlığının ispatı için değil mi bu beyin?
Yada ben bunları beynimde algılıyorsam tüm herşey benim içimde ve olaylar zinciri halinde devam edegelmektedir..bu öğrenen bir bilgisayarın,herşey ben algıladığım müddetçe var demesi gibi bir şey değil mi?yada insanın fark etmez..evet ben öldüğümde işleyen algı sistemi sona erer ve maddede benim beynimde olduğuna göre herşey benimle beraber göçer..??

ben katılmıyorum ve en güzel şekilde yaratılan insan,sahip olduğu algılama sistemiyle, maddeyi algılayabildiği oranda tanır,gerisi ihtimal,senin ihtimalinde var olandaki keşfedilmemişleri bulmak.
Hatamız varsa düzeltin.

Konu muvahhit tarafından (2. October 2008 Saat 05:12 PM ) değiştirilmiştir.
muvahhit isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla