Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. November 2012, 08:32 AM   #14
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
pramid Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hiç kardeşime katılıyorum.

Kuran'a atfedilen BİLİMSEL YALANLAR

Kurana atfedilen bilimsel yalanları inceleyeceğiz. Kuranın gerçek amacından saptırmak için yapılan çalışmanın bariz örneklerinden bir kısmını ele alacağız.

KURAN, BİLİM KİTABI DEĞİL; ÖĞÜT VE DERS KİTABIDIR.
Hiiic kardeşe katılıyorsun ama, daha onun neleri savunduğunu bile anlayamamış olarak katılıyorsun.

Bir görüşe katılmak için (yada katılmamak için) önce onu anlamak gerekir.

Hiic kardeş, "bilimsel delile" dayanmayan bir şeyi kabul etmeyeceğini söyleyen birisidir.

Sen ise bu yazında, bazı konuları örnekleyerek, bunların bilimsel açıklamalarını eleştirmekte, bilimle açıklanamayacağını anlatmaktasın. İşte tam da bu noktada, kurandaki anlatımları bilime destekletmeye çalışanlar, hiic kardeş düşüncesinde olabilirler.

Yazılara dikkat etmemişsin, etseydin, hiiic kardeşimize sorulan sorulardan onu neyi savunduğunu anlardın ve katılmazdın.

Çünkü en belirgin sorulardan birisi; " yoktan yaratmayı bilimsel olarak nasıl açıklarsın" sorusuydu.

Burada, bilimsel kanıt diye sunulanları yazıları ve bunları çürütme yazılarını ele almak istemiyorum.

Çünkü ben kuranın bilime değil, bilimin kurana uyması gerektiğini kabul ediyorum. Bu gün kurana uymayan bilim yoktur, ama bilimin kurana uymayan bilgileri, yada kuranda olup da henüz bilemedikleri olabilir. Bunlarda kuranın değil, bilimin zaafları, eksikleridir.

selamlar,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (5. November 2012 Saat 08:35 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla