Tekil Mesaj gösterimi
Alt 5. November 2012, 10:46 AM   #18
aorskaya
Uzman Üye

Tesekkür: 110
268 Mesajina 414 Tesekkür Aldi
Tecrübe Puanı: 16
aorskaya will become famous soon enoughaorskaya will become famous soon enough

Alıntı:
hiiic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1- Bir sözün Allaha ait olup olmadığını bile anlayamazsınız.

2- bak ne diyor o kitapda;
Eğer ALlah katından olmasaydı orada pek çok çelişki bulurdunuz diyor...

Şimdi bana şu çelişkiyi açıkla; İnsan 300 yıl uyur mu? Ha eğer bunu açıklayamazsan ki sen yine Yalancının tekisin..
1- Bir sözün Allaha ait olup olmadığını bile anlayamazsınız.

Kurandaki bir çok kıssayı ve olguları anlatanın rabbimiz olduğunu düşünmeden, onları reddebilen biri olarak bunu senmi söylüyorsun?

2- Şimdi bana şu çelişkiyi açıkla; İnsan 300 yıl uyur mu? Ha eğer bunu açıklayamazsan ki sen yine Yalancının tekisin..

Şu yalancı kılmak için çabalama saçmalığını göz ardı ederek sana, "bilimsel delil" olmadıkça kurandaki bazı şeyleri bile dışlayabilen sana anlayabileceğin şekilde bu konuyu özetleyeyim:

Her zaman bilim, bilim diyen senin gibiler, bu gün insanların en uzun yaşayanlarına bakarak 300 yıl yaşam olamayacağını düşünen bilimin bilgisine dayanarak, 300 yıl yaşamayı (artısı vardı ama konu dağılmasın) mümkün görmezler.

Bu nedenle, kuranda bunu mecaz olarak anlamaya kendilerini zorlarlar ve farklı ve yanlış sonuçlara giderler.

İşte, tamda böyle yapanlara rabbimizin cevabı; senin şu yukarıya yazdığı sözüyle tokat gibi iner ve...

"Eğer ALlah katından olmasaydı orada pek çok çelişki bulurdunuz" diye kısaca yazdığın;

Hâlâ Kur’an’ı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından (indirilmiş) olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı. (NİSA 82)

ayeti iyice anlamadığın gösterir.

İşte eğer 300 yıl yaşama, hatta uyuma gibi iddialar kuranda da olmasaydı, bugünkü bilimin bilgisine göre bunda çok çelişki bularak reddedersiniz. Ama, bak kuran bu bilgiyi veriyor.

Belki bilim, daha sonra bunu kabul eden açıklamasını yapacaktır. Ama, henüz bunu bilmediğini senin bilerek, bilimi kurandan üstün tutma hastalığından kurtulman gerekir. tabii ki bunu, kuranın rabbimizin sözleri olduğunu hatırlarsan yapabilirsin...

Sana son olarak bir not düşeyim:
Burada, kurandan anladıklarımı yazıyorum. yazılarımda başka hiç bir kaynak kullanmıyorum. Ancak, bir insan olarak hata payımın her zaman olduğunu ve buna düşebileceğimi biliyor ve bunu da zaman zaman dile getiriyorum.

Ancak, hata dışında, bilerek hiç bir şekilde, kurandakini çarpıtma, yanlış olduğumu bilmem halinde kuranı bu yanlışa uydurmaya çalışma gibi davranışımda olmamıştır, düşüncemde olmamıştır ve olmayacaktırda...

Bu nedenle, ben sadece anlatımlarımda hatalı olabilirim, ama bu beni yalancı yapmaz, yanlış yapar. Yalancılar, yalandan vazgeçmez ama, hata yapanlar, hataları gösterildiğinde düzeltebilirler, ki ben bunlardan biriyim.

Artık, bu tarz ithamlarına son ver, çünkü bir şey ifade etmiyor.

selam,
aorskaya

Konu aorskaya tarafından (5. November 2012 Saat 10:58 AM ) değiştirilmiştir.
aorskaya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla